Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studentova výplatnice

Dobrý den.. Jsem student 3.ročníku střední školy a pracuji na brigádě na smlouvu dohoda o pracovní činnosti.
Byl jsem dnes opravdu zděšen když jsem obdržel výplatnici ... Předkládám foto.
Je podle vás všechno v pořádku? https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/v /1558882_10200516541156463_827407278_n.jpg?oh=535b 008772f663415d0d31a9775f3ddb&oe=52CE763D

Obrázek se mi neotvírá. Nešlo by jej vložit jinam např.
Úložiště.com apod. (jen prosím ne LeteckouPoštu)?

Dohoda o pracovní činnosti není pracovní smlouva,
jde o dohodu o práci konané mimo pracovní poměr.

Kolik přibližně si vyděláte na praxi a kolik na brigádě?

Pokud jste si na obou v r. 2013 vydělal přes 5.000 Kč,
odváděla se z obou zaměstnání zálohová daň, takže máte
šanci celou nebo část (podle výše odvedené daně) daní
získat zpět. Vrátit lze maximálně do výše zaplacené daně.

Je-li u jednoho zaměstnavatele výdělek pod 5.000, podepište prohlášení
u něj. Je-li výdělek pod 5.000 u obou, podepište tam, kde je vyšší.

Je-li z obou zaměstnání odváděna zálohová daň, nesmí Vám ani
jeden zaměstnavatel provést roční zúčtování daně z příjmu.

V takovém případě byste si od obou zaměstnavatelů musel vyžádat
potvrzení o příjmech a odvedených zálohách daně a sám podat
daňové přiznání, v němž můžete uplatnit slevu na poplatníka
za celý rok i v případě, že jste nepracoval po celý rok.
Dále můžete uplatnit slevu na studenta.

Je možné a poměrně běžné zrušit podpis u jednoho zaměstnavatele
a podpsat prohlášení u druhého zaměstnavatele. Prohlášení k dani
z příjmu lze podepsat i zpětně. Ale pozor, napřed musíte zrušit
podpis u jednoho a pak teprve podepsat u druhého zaměstnavatele.

Poznámky:
(1)
Účtárny s tím žádný problém mít nebudou. Daň byla jistě vypočtena správně,
změní se pouze ze srážkové na zálohovou. Výše daně zůstane stejná (15 %).

(2)
Od 1. ledna 2014 se bez podepsaného prohlášení k dani
odvede srážková daň z příjmu do 10.000 Kč.