Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolik stojí kilometr jízdy

zdravim vsechny,

rad bych se zeptal, zda byste mi nekdo mohl rict, kolik stoji kilometr jizdy autem. vim jedno, jezdim skodou octavia combi 1 diesel. vim, ze me stoji kilometr na nafte 2.10,- ale kolik skutecn stoji kilometr, nevim. mam na mysli pneu, naplne, atd. jde mi o to, ze soukromym autem jezdim obcas pro sluzebni ucely a tak mi bylo receno, at si spoctu skutecny naklady. nekde na netu jsem nasel, ze ucetne mam narok na cca 4.50 nebo tak nejak, ale pro zajimavost bych to rad vedel. tusite nekdo?

diky moc

Na oficiální údaje najdeš tabulku, skutečné nevypočítáš, pokud si nevedeš evidenci. Každý je má jiné.Za kolik jsi auto koupil, Jakou naftu? u jaké pumpy? Jaký olej, kdo ti jej mění,v jakém intervalu, jaké pneu, kde koupené, kolik stojí vyvážení, Jak dlouho vydrží (způsob jízdy), jaké kapaliny do ostřikovače, jak často měníš brzdovku, jak často měníš brzdové obložení, s naftou jezdíš po městě, nebo dálkové, jak lehkou máš nohu, dojíždíš do křižovatek, nebo brzdíš............:-D

No a není to jedno? Stejně dostaneš jenom tabulkovou náhradu.
Edit: bejvalej šéf (Wartburg kombi, 12l/100km) měl na tohle sešit a psal všechny náklady, včetně nájmu garáže a čisticích prostředků atd. Jednou se mi tím v práci chlubil a já na to k čemu je to dobrý. Že abych věděl kolik mě stojí doopravdy auto. Já na to že to vědět radši nechci. To zase nechápal on. Každopádně ale přišel na to, že "Na kolotoči" mají nějakej pančovanej benzin. Z grafu to bylo krásně vidět.