Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď smlouvy o stavebním spoření ze strany pojišťovny

Zdravím,

Dnes mi přišla od Raiffeisen výpověď o stavebním spořením. Mám ještě starou smlouvu tarif M-01 s pro banku nevýhodným spořením 3%. Na stavební spoření pravidelně spořím, cílovou částku jsem nepřespořil. I přesto mi však chtějí stavební spoření zrušit. Po kontaktování mého fin. poradce Raiffeisen mi sdělil že ČNB udělila Raiffeisen možnost tyto staré smlouvy zrušit a tak i činní. Je to možné ? Dá se proti tomu nějak bránit aby mi smlouvu nezrušili ?

Díky

Přidávám novou formu výjebnosti, se kterou spořitelny (v mém případě Raiffeisen). Je vidět, že se učí a po roce to mají již vychytané.
Mám u nich tarif S041 (úrok trapné 2%, ale i tak jim to evidentně hýbe žlučí).
Píšou, že mohu:
1) přejít (z mé iniciativy) na tarif S141 - snížení úroku na 1,5%, ale zachování poplatku 80 CZK za vedení účtu čtvrtletně.
2) smlouvu sám ukončit.
3) nedělat nic, tarif mi nechají, ale zvýší poplatek na 160 CZK za vedení účtu čtvrtletně.
Chytré, vše bude jen moje volba, možnosti 1) a 3) vycházejí +- stejně.

Také nám přišlo totéž. Vzhledem k tomu že ČNB stavebním spořitelnám povolila snižovat úrok na smlouvách vzhledem k situaci na finanč.trzich to není překvapující. Ovšem zaráží mě, že k tomu potřebují měnit tarif, protože tohle by mohli udělat pouze informaci o úpravě úroku u stávajícího tarifu, jestli se nepletu (tak nám to udělala Modrá pyramida). Takže nyní je největším problémem, aby v nových podmínkách spojených s novým tarifem nebyl nějaký další háček nebo poplatky za změnu tarifu apod..