Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna drobných za bankovky

Dobrý den, vím, že se nejedná o dotaz týkající se přímo ekonomiky, ale nevím kam to jinam dát. Před časem mě napadlo, že by byl dobrý nápad dávat stranou všechny kovové padesátikoruny. Teď jsem zjistil, že mám v padesátkách něco kolem 20 tisíc. Otázka tedy zní, kde mohu tyto mince vyměnit za papírové bankovky, aniž bych musel platit zbytečné poplatky, případně zda někdo neví v jaké výši se tyto poplatky pohybuji. Děkuji.

Já mám teď opačný "problém"..
U nás fungují tyhle automaty na vodu a sodovku:
https://zena-in.cz/clanek/tohle-jsem-vyfotil-automat-na-vodu
Fungují na mince. V současné době platím v qelbech jen kartou, abych na minimum zmenšil kontakt a tím nebezpečí, že chytnu nějaký koronavirus. A mince na vodu už mi došly.

BTW: Vzpomínám, občas zahlédnu zprávu, že u peněz i platných se vyskytují nějaké "anomálie" a sběratelé jsou za ně ochotni zaplatit i několikanásobně víc než kolik je nominální hodnota daného penízu. Tak pokud sem původní tazatel chodí a nějaké mince mu ještě zbyly, když si je prohlédne, možná zjistí, že shromažďovat ty mince nebyl až tak špatný nápad.