Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Příspěvek na bydlení - společně posuzované osoby?

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat na možnost poskytování příspěvku na bydlení. Studuji a mám v plánu si pronajmout byt 2+1 který se nachází v rodinném domě. Jde však o to, že na té adrese mají další 2 osoby trvalé bydliště (majitelé). Čili mám dotaz zda se jejich příjmy nebudou počítat do mého výpočtu výše příspěvku. S osobami nejsem v příbuzenském vztahu a budu bydlet odděleně. Dále je to podle katastru "objekt k bydlení" nicméně není rozdělen na bytové jednotky. Děkuji. M.

Jde-li o samostatný byt, k němuž budete mít uzavřenu nájemní smlouvu,
můžete si v bytě zřídit trvalý pobyt a po skončení čtvrtletí požádat
o příspěvek na bydlení.

O příspěvek můžete žádat, až budete moci doložit,
kolik jste v uplynulém kalendářním čtvrtletí zaplatil.

Takže záleží na tom, jestli jsou v domě dvě bytové jednotky.