Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě auta a náležitosti s tím spojené

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak mám postupovat při koupi ojetého automobilu od soukromníka. Internet je plný rozdílných, neaktuálních a aktuálních informací a nechci nic podcenit, protože pro auto jedu prakticky přes celou republiku.. z toho důvodu má otázka bude směřována na to, jaké náležitosti musím vyřešit přímo s vlastníkem od kterého automobil kupuji. Podepisuji s ním něco na místě při předání peněz? ..popřípadě jaké dokumenty mám požadovat na místě? :)

Za jakýkoli důvěryhodný odkaz nebo odpověď budu jedině rád.

Jen na okraj - kupujete něco exotického, nebo veterána, že pro to jedete přes celou republiku? Jestli kupujete Fabii, Octavii, Golfa nebo jinou konfekci, fakt zvažte, jestli pro to má cenu jezdit přes celou zemi. Takových aut jsou všude mraky a je fakt výběr.
Jinak dle toho, co je psáno výše.