Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechtěně přijatá platba z adsense

Dobrý den,
v první řadě. Není mi ještě 18 let (za necelý rok bude).

Na Adsense jsem si vyplnil platební údaje + ověřil + zadal adresu, jméno a příjmení s tím, že si budu na adsense účtě peníze "spořit" a vyplatím si je, až si zařídím ŽL.

Ovšem, po ověření účtu jsem zapomněl platby zmrazit... Došla mi teda částka z Irské pobočky googlu...

Jak se dá postupovat? Diky

To ti už došly peníze za reklamu nebo ta první "dolarová" platba pro ověření?

Pokud ti už chodí platby za reklamu, jedná se o nedovolené podnikání, navíc nemáš 18… Zároveň by ses měl stát plátcem DPH a podávat elektronicky souhrnné hlášení pro_Brusel. Google tam svoje souhrnné hlášení automaticky posílá, takže se to časem bude snažit "propojit".

Došly peníze za reklamu v CZK.

Je to už asi měsíc. Zkusím se zeptat jedné známé účetní, třeba by mě s tím nějak pomohla, neboť taťka má ŽL, ale jako neplátce. Nebo, dá se to zaplatit a vyřešit jakože od jiné osoby? To asi ne že?

Ale konto (a doklady s tím spojené) je na tebe, ne? Tak to táta na sebe nemá jak vzít. Navíc, pokud by se stal plátcem, musel by být i ve svém podnikání (a pokud není, tak asi nechce), "odhlásit" se může (myslím) nejdříve po roce..

Nevím, co s tím, měl jsi to řešit předem :-/ Asi bych se stavil na FÚ, u správce daně pro tvou obec (bydliště). Žádné jednoduché a čisté řešení mě ale nenapadá.

Možná rada, dělat mrtvého brouka, se mi osobně moc nepozdává.