Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce na plat

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně exekuce na plat. Sráží mi 3000 měsíčně, ale pravděpodobně je vykonavatel nenasytný a zastavil se u mne osobně. Nebyl jsem doma... Na Jeho úřadě mi bylo řečeno, že by bylo dobré kdybych splatil alespoň polovinu dluhu, ale co je nejhorší, musel jsem si založit i splátkový kalendář a ještě mimo exekuci na plat, dávat dalších 1000Kč.
Je tento postup vůbec legální? Chci řci, má exekutor právo odemě vymáhat další peníze, když se železnou pravidelností se mi strhava exekuce na plat?

Děkuji

to určitě není.

Příklad: mladá rodina s děckem si pořídí vybavení bydlení apod. Manžela srazí auto a je částečně invalidní, pracovat může jen v hůře placené práci, příjmy rodiny se "najednou" smrsknou z řekněme 40 tisíc čistého na 11 tisíc. Aby rodina nepřišla o střechu nad hlavou a základní vybavení bytu, je zde institut osobního bankrotu.

Aneb co je pro příjem 40 tisíc akceptovatelné zadlužení, je pro příjem 11 tisíc prakticky likvidační.

Mlada rodina s deckom a čiastočne invalidnym manželom +osobny bankrot je rovnaka samovražda ako nesplacanie dlhov+hroziaca exekucia,aj na osobny bankrot treba mat,odovzdat všetko až do hranice životneho minima spravujucemu advokatovi a existovat z toho s tym,že je tu dieta a invalidny manžel,to bude počas doby trvania platenia pohladavky počas osobneho bankrotu velmi tvrdy oriešok,tam je skor lepšie riešenie splatkovy kalendar

splátkový kalendář na pár mega ti asi nikdo nedá.

edit: jinak osbankrot je samozřejmě taky docela problém, to nijak nezastírám, ono to ani jinak nejde, protože jinak by to bylo velmi jendoduše zneužitelné. Jde o to, aby děcko nebylo hned po startu vlastního života zatížené dluhy rodičů.