Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plátce, neplátce DPH

Dobrý den,
chystám se na zřízení živnostenského listu při studiu, což by tak bylo podnikání s vedlejší výdělečnou činností.

Zjistil jsem, že pokud nebudu přesahovat danou částku příjmu, mohu se stát neplátcem DPH.
Možná to bude zbytečný dotaz - ale nedohledal jsem se, zda-li mohu coby neplátce DPH účtovat DPH plátci?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem,
MK

Ahoj, díky za odpovědi.

Musím se přiznat, že můj dotaz byl doopravdy směřován natolik hloupě, že jsem se ptal, zda-li mohu účtovat plátcům i neplátcům. Jinak mě je jasné, že jako neplátce nemohu uvádět DPH sazbu... :)

Díky, MK