Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký finanční produkt pro mimčo?

V rodině se stala radostná událost, narození dítěte.
Při té příležitosti se řeší jaký vhodný finanční produkt prckovi opatřit. Zda spoření, pojištění, kombinaci, ... Já jaksi nemám přehled.
Protože jde o finance na desítky let, chce to něco bezpečnýho a relativně výnosnýho.

Poradíte? Díky,
Pavel

zlato (popř. jiné komodity s trvalou hodnotou), pozemky, nemovitosti, umělecká díla.

šetřit větší peníze dlouhodobě v dnešní době je IMHO nesmysl. Taky požadavky bezpečnosti a výnosnosti jsou přímo proti sobě. Buď je to výnosné, nebo bezpečné. Bezpečné produkty jsou na (těsně nad) hranicí inflace.

Mozem ti povedat ako som to spravil ja.
Stavebne sporenie, u nas dlhodobo najvyhodnejsie sporenie na trhu.
Poistka, klasika, ktoru sme mali aj my.
Individualne sporenie, proste mesacne malemu odkladam prachy na poducet pod mojim osobnym, ked budem mat pocit, ze si ich zasluzi tak mu ich az dospejem dam.
Inak dlhodobo je podla mna dobra investicia do pody, ta bude o par desiatok rokov asi jednym z najdolezitejsich veci v zivote.