Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antidumpingová daň

dobrý den, chystám se doma postavit menší solární elektrárničku na pokrytí neustále běžící elektroniky a osvětlení (modem,wifirouter,led světlo v kuchyni).na ebay sem si našel fotovoltaické články a regulátor. fotovolatické články regulátor .teď k problému....na internetu jsem se dočetl že se zavedla nějaká daň na takové výrobky z číny tuším že 47%.....dph budu platit u solárních článků jelikož jejich cena je větší než 22euro. nejvíc mě tíží ta zmíněná daň 47% není tam také nějaký limit do kterého se musim vejít nebo to budu muset platit tak jako tak? popřípadě jestli se to nedá nějak obejít... děkuji za případné odpovědi

Tohle je fakt ubohý.

Je to ubohý. Původně Zákon měl takto "trestat" jen velké sluneční elektrárny, bohužel do toho (opomenutím nějakého soudruha ve vládě) spadli všichni, kdo mají i solární lampičku na zahradě. A samozřejmě, kontroly budou lozit po těch nejmenších, ti nemůžou dávat kontrolorům významný příspěvek na stažení čepice přes oči. V Kocourkově byli břídilové proti tomuto státu.