Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AdSense, první příjem

Firma XYZ si zřídila účet u AdSense. Platby za reklamu začaly chodit na běžný účet, dají se generovat i faktury firmy Googlu (mj. pro souhrnné hlášení k DPH).

Zarazila mě ale jedna věc. Nejprve došla od Google nějaká symbolická částka, kolem 25Kč, dle firmy XYZ je to jakési "ověření" ze strany Google, že uvedený účet (kam se mají posílat platby) existuje. Žádná FA k tomu není a nedá se vygenerovat.

Podle mě nejde o zdanitelné plnění, nebude to součástí souhrnné hlášení.

Chci se zeptat těch, kteří AdSense mají, zda se s něčím takovým setkali a jak to případně účtovali. Pracovně zatím uvažuji o ostatních provozních či finančních výnosech.

Díky.

AsSense nemám. Ale pochybuji, že by jen tak poslali 25 korun pro jakési ověření. Když si přestavím hromady jejich abonentů, tak by to byly milióny. Nikdo nedá nic zadarmo. Vyslechnout pořádně zákazníka, kde to sebral. Obvykle pro ověření účtu se nejprve posílají peníze někam a oni to vrací na účet, ze které ho to přišlo. Takže by měla nula od nuly pojít a není to daňové plnění. Jestli se to nepodaří dopátrat, tak bych to dal na 688 nebo ještě lépe na 668 (tam to tak nebije do očí) a neřešil dál.

Tohle mi napsal:

google - ano, ta první platba to není za reklamu ani za služby. Funguje to tak, že když do toho jejich systému zadám nový bankovní účet, oni na něj pošlou nějakou malou, předem neznámou částku. až ta částka dojde, tak se do jejich systému zadá, kolik peněz došlo a oni podle toho ověří že ten účet je platný. pak už to zpět nechtějí, ani to nijak nestrhávají ... tak nevím ... je to příjem na účtu ale není to za žádnou službu

No, nebudu z 25 kaček dělat vědu, dám to na ty ostatní finanční výnosy.

A co si sa neopytal mna?
Nieco sa mi mari, ze Google naozaj posielal akusi mikroplatbu, overval si dokonca aj adresu, takze sme cakali este na nejake veci od nich, ale naisto ti s tou platbou poviem, az ked sa vecer pozriem na ucet Poradne.
Inak tu mikroplatbu mozes vratit ako mylnu platbu na ich ucet, alebo zauctovat ako klasicku fakturu.