Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem investovanie zarobených peňazí

Dobrý deň,

Som študent a momentálne pracujem na 3 mesiace v USA. Zo zarobených peňazí som si chcel kúpiť auto avšak nezdá sa mi to ako najrozumnejší nápad, tak som sa zamýšľal a chcel by som tie peniaze investovať, aj keď sa nebude jednať o veľkú čiastku predpokladám, že domov donesiem od 3 500€ do 5000€. Chcel by som vás poprosiť o rady ako a kde to investovať. Mám nejaké ekonomické základy z VŠ, takže niesom v tejto téme úplne out.

Ďakujem

kontakt: j.adamciak@gmail.com

Najpr malá gratulácia - dokázať zarobiť a usporiť v mladom veku takú sumu peňazí je uznaniahodné.

Len môj názor - naprek tomu, že je to slušný balík, na diverzifikované investovanie je to veľmi málo.

Zvykne sa hovoriť, že najlepšia investícia je do vzdelania (svojho vlastného, alebo detí; ale to asi ešte nebude Tvoj prípad). Napríklad, ak by si študoval žurnalistiku, môžeš si nájsť miesto praktikanta v redakciách kdekoľvek na svete. Tieto miesta bývajú platené len symbolicky, no získavaš skúsenosti, kontakty (ako bonus aj impresívnu odrážku do životopisu) a úspory použiješ na pokrytie životných nákladov.
Analogicky platí pre architektúru a možno aj iné odbory.
Alternatívne môžeš použiť prostriedky na financovanie platených letných kurzov renomovaných svetových univerzít.

Ďalšia z možností je investovať do zvýšenia kvality života - prerábka bytu a podobne. Pripúšťam, že to možno znie nepredstaviteľne, ale ak je to vhodné a možné, tak pokojne aj do prerábky bytu rodičov. Síce to nie je investícia v užšom zmysle, ale ekonomické opodstanenie má.

Alebo, požičať ich v rámci Tvojho okolia dôveryhodnej osobe, ktorá by inak riešila pôžičku v banke a dohodnúť sa na rozumných úrokoch - napríklad dôveryhodný človek z Tvojho okolia chce kúpiť garáž a chýba mu 3 tisíc eur etc.

Ešte stojí za zmienku použitie peňazí ako "finančný vankúš".

požičať ich v rámci Tvojho okolia dôveryhodnej osobe, ktorá by inak riešila pôžičku v banke a dohodnúť sa na rozumných úrokoch - napríklad dôveryhodný človek z Tvojho okolia chce kúpiť garáž a chýba mu 3 tisíc eur etc.

tak to jsem se pobavil...
Pujcoval jsem asi 6x v zivote, vraceno bez problemu asi jen 2x, z toho 1x moje sestra a 1x muj kolega v praci, vedle nehoz kazdodenne sedim a vim ze je celkem rozumny. Velky muj FAIL byla pujcka jen 3000kc jinemu kolegovi z prace, ktereho jsem vidal take denne 8hodin, a byl v podniku uz 2 roky. Pro nespolehlivost mu smlouva nebyla po 3letech prodlouzena.
DO teto doby jsem z neho dostal zpet 2500kc, to je tcelkem solidni, ale ty nervy a tech jeho vymluv...
Priste nekomu pujcim par stovek bezproblemu, ale pokud pujde o tisice, budu chtit vedet proc a na co to je, budu chtit videt poslednich 12 vyplatnic +
vypisy z banky. Budu chtit pisemnou smlouvu a podpis spolurucitelu. A mozna i smenku.
Tohle asi kazdy odmitne, takze pro me jenom dobre :)

v žurnalistke pracujem, popri škole pracujem pre športové weby profutbal.sk, hokej.sk, basket.sk tak isto ešte cez volne dni chodievam pracovať ku kamarátovi do firmy takže chcel by som skúsiť niečo nové.. rozmýšľal som, že si nakúpim knihy o burzách, investovaní a potom sa do toho pustím, ked budem mať čosi naštudované, dovtedy možno ušetrím aj viacej peňazí..

Ďakujem za odpovede..

Stále platí: malé riziko, malý zisk. Asi je vhodná doba na nákup nemovitostí, ceny jsou kvůli krizi nízko,
pronájem je dost bezva, chce to jen mít dost kapitálu. U komodit je to vždy nejisté, viz. zlato.
Co můžu určitě nedoporučit, jsou sázky, i když jen sedíš doma u PC a výhru máš druhý den.
Loni v létě při Olympiádě v Londýně jsem vsadil 100 000 na ženskou házenou Rusko-Egypt, kurz 1.13.
Pro mně hodně peněz, měsíc jsem nespal a ani jsem se neodvážil na to dívat kvůli infarktu.
Nakonec to skončilo 30:27, už ale NIKDY.
Investovat s možným rizikem je pro obyčejné lidi, proč? V našich podmínkách to chce jen získat správné info.
Jak, kdy a kde se prudce změní územní plán atd. Ty lidi v zastupitelstvech tam sedí jen a jen proto
a ne, že: "do politiky jsem se dal proto, abych změnil věci k lepšímu". Tudy vede cesta bez rizika.