Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena komunistických bankovek?

Dobrý den dnes jsme doma našli papírové komunistické československé bankovky a můj dotaz je jakou cenu každá bankovka má.

jedná se o : papírovou 10 korunu z roku 1986 série P34
papírová 50 koruna z roku 1987 série F11
papírová 100 koruna z roku 1961 série G01

reálně? Mně se ty LSDčkové nelíbily nikdy. Řvavé barvy, navíc to vypadalo jako mazanice vodovkama (ještě akceptovatelná byla "smetanová" a potom 20Kč). Naopak se mi líbily staré 10-20-50-100Kčs, přičemž asi nejhezčí byla 20Kčsová (ona taky byla už designově novější, nahrazovala 25Kč). A potom "pětikilo".

edit: stará 100Kčs z roku 1960 mi vždycky připomínala dolary :-)

Taky se mi líbily spíše ty usedlejší staré. Dvacetikorunu tedy za nejhezčí nepovažuji(už proto že to byl takový skrček a navíc většinou hodně ušmudlaný, zřejmě protože dvacka byla velice častým platidlem jak v obchodech, tak hlavně v hospodách), ale pětistovka byla moc pěkná a také se mi líbila desetikoruna. K té jsem měl obzvláště těsný vztah, protože jsem si za ni kupoval měsíční jízdenku do školy a bylo to také moje týdenní kapesné na svačiny.

njn. Tehdy už to soudruzi dost nezvládali a hledali cesty jak uvolnit napětí ve společnosti, což se jim moc nedařilo. Nové bankocetle byl jeden ze způsobů, všimni si, že na bankovkách, tedy kromě syfylitika Klémy, nebylo vidu ani čichu po budovatelských/válečných tématech (srpy, snopy, kladiva, slévárny, partyzáni apod.)