Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásilka do zahraničí - ebay

Dobrý den,
už dlouho nakupuji přes ebay elektroniku a různé další věci ze zemí jako je Čína (Hong Kong), USA atp. a poštovné z takové dálky nestojí zpravidla nic. Teď jsem koukal na ceny České pošty a kdybych chtěl poslat cenný balík o 3 kg do Německa, stálo by mě to 650 korun. Nevíte jak je to s tím poštovným? Chtěl bych inzerovat věci na ebay, ale kvůli poštovnému to není výhodné.
Děkuji

Jak poslat balík do Německa nejlevněji? (reklama)

Pokud se nepletu, tak přes Českou poštu lze poslat do zahraničí balík do maximální hmotnosti 2kg a v rámci Evropy to je za 318Kč, viz www.ceskaposta.cz
Těžší balíky lze poslat např. přes DHL, ovšem cena je v případě 3kg balíku přes 2000Kč. Viz dhl4you.cz
Nebo zkusit pohledat služby nějakých menších přepravců, ale cena určitě pod 500 nepůjde. Zkrátka s dotovanou Čínou to nelze srovnávat.

Díky za odpovědi, bál sem se, že s tím nepůjde nic dělat. Zajímalo by mě ale, zda je ta jejich dotační politika skutečně tak výnosná, když dotují dopravu zboží o hodnotě 5 dolarů, přes celou zeměkouli.