Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem seriozní nebankovní půjčka

ahoj, chci se zeptat...spadly na mě kvůli rodičům 2 exekuce, neplatili co měli, bylo to bohužel psané na mě a teď na mě spadla exekuce v řádu desítek tisíc, mám tedy záznam v registru dlužníků, proto mi žádná banka nepůjčí a proto se obracím sem, zda by jste někdo neměl radu nebo doporučení na nějakou seriozní nebankovní půjčku, kde by to nebyla taková lichva, už jsem toho pročetl spoustu, ale opravdu má z toho strach, vím že to není nejlepší volba, ale nemám jinou možnost, proto se obracím zde na Vás...zkoušel jsem to zatím jenom u Cetelemu, ale zde mi nevyšli vstříc, potřebuji cca 70 000 abych zacelil veškeré dluhy co mám, z rodiny ani přátel mi není nikdo schopen takovou částku půjčit. Předem děkuji za Vaše rady a názory.

Nie až taky velky,napr.jedna z najserioznejšich nebankoviek je Provident,tam naozaj jednaju velmi seriozne,aj ked uroky a poplatky su pomerne vysoke.....je tu ovšem jedno velke ovšem,už na dotyčnom prebieha exekucia,takže tam bude problem ziskat vyšiu sumu aj u nebankovky,aj samotny Provident poskytuje takymto klientom alebo momentalne nezamestnanym maximalne 200eur a ekvivalent v cz korunach,takže tymto smerom skutočne cesta nevedie......

Neviem, co je na tom seriozne poziciavat skupinam, kde je 90% sanca, ze nebudu splacat. To je hyenizmus, nie podnikanie.
Vsetky nebankovky sa zameriavaju na socialne slabsie vrstvy a to dochodcov, nezamestnanych, matky na materskej a pod. Dovod? Jednodychy. Maju staly prijem od statu, ktory sa da uplne v pohode exekuovat.
Taketo amoralne podnikanie by som apriori zakazal.
Btw skusali to uz aj banky, pred 2-3 rokmi ponukala napriklad Tatrabanka bezucelovy uver matkam na materskej, ktore evidentne nemali ziadny iny prijem a stav ich uctu bol minimalny.

Zcela upřímně ti řeknu, že nikoho z nebakovních půjček nemůžeš tímto oslovit, protože jsi velmi rizikový klient. Přepokládám, že nemáš čím ručit, nemáš na sebe napsaný barák (nemovitost), když bydlíš v nájmu. Ten příklad s placením 3000 a snížit na 2000 měsíčně je jen za cenu prodloužení období splácení místo za 4 roky to bude za 8let a přeplatíš dluh třeba 3x, protože jak už jsi psal tak jsi pročetl podmínky/smlouvy a viděl jsi drsnou realitu.

potřebuješ práci a splatit současné dluhy. A na to je obvykle třeba si najít další zaměstnání respektive si jakkoliv zvýšit současné příjmy. Hodně štěstí ti přeji.

Nastuduj si téma osobní bankrot!!!! Raději zvolit toto než si dál půjčovat. searchí+bankrot

z toho vede jen jedna cesta ven - prodat vše co můžeš, snížit spotřebu na minimum a případně si dohodnout splátkový kalendář.

Dělat další dluhy a vytloukat jimi jiné dluhy, to je cesta do pekel.

edit: vím, vzdát se některých věcí je bolestivé, ale exekutor ti je nakonec vezme tak jako tak...

edit2: Pokud máš možnost (např. s ohledem na práci), jdi bydlet k rodičům - tím se dá ušetřit za nájem.

Jedna z sanci pro tebe je prihlasit se do TV, bude se tocit nova rada Krotitelu dluhu
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10213556322-kro titele-dluhu/
Muzou ti poradit jak nejlepe to vyresit + 50.000kc za ucast v TV

Pokud se jedna o konkretni rady, tak ten osobni bankrot se mi zda nejlepsi.
Levny banky ti nepujci, nebankovky ti pujci ale splacet budes 200kilo...
Soukromy osoby ti nepujci, protoze nemas co bys nabidnul jako protihodnotu,
majetek nemas, nemovitost nemas, vysoky plat nemas, levne bydleni nemas...
Jediny co mas, jsou vycurani rodice

Bankrot...
Promin, ze jsem na tebe zlej, ale tak to vidim, a ver ze dluznici budou jeste horsi
a klidne z tebe udelaji bezdomovce, stredne velky dluhy se neodpousteji.

osobní bankrot za 70 tisíc? Tak do toho bych teda fakt nešel, to bych se nechal raději vyexekuovat. Navíc pro osobní bankrot musí prokázat, že opravdu nic nemá a že nemá ani na to to splatit (pokud pobírá alespoň minimální mzdu, tak si myslím, že toto nesplňuje). Dále: opravdu má smysl dělat osobní bankrot a nechat se 5 let (!!!) unášet na naprostém životním minimu?

Já se prostě domnívám, že O.B. má smysl u dlužníků, jejichž dluh je OPRAVDU nesplatitelný, a zároveň splňují podmínku, že ze svých příjmů jsou schopni za 5 let splatit povinné minimum dluhu, tj. 30%. Když to přeženu, tak z 9 čistého je minimum nějakých 4,5, tj. za rok se dá splatit 54 tisíc, za 5 let pak 270 tisíc, z čehož plyne, že dluh (jeho celkový úhrn včetně poplatků a úroků) by měl být okolo milionu, aby mělo smysl osobní bankrot podstoupit.

Pro tak nízký dluh je radno naopak zpeněžit nakoupené zboží, klidně pod cenou (rodiče nechť majetek vydají, když jej nakoupil syn) a snažit se dojednat splátkový kalendář - dle mého názoru a zkušeností, které jsem získal podporou mého mírně finančně retardovaného souseda kterému jsem pomáhal jednat s vymahači a věřitelem, se vyplatí jasná snaha problémy řešit - platit splátky, žádat rozumný splátkový kalendář.

Další věc je ta, že k exekuci nedošlo zčistajasna, tam muselo být prodlení, což je další problém, který tazatel podcenil.