Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena za opravu družstevního bytu

Dobrý den,
mám dotaz, ale uznávám, že k němu nemám moc informací a že jsem slyšel vše jen zprostredkovane.
Jde o toto : Babička podepsala smlouvu na opravu domu (družstevní byt, panelák) , která měla stát 130 000. Po oprave firma pozaduje 280 000 !!. Udajne to bylo nepredpokladane navyseni ceny. Je to vubec možné? o více než 100% ? Jak jsem psal, zatim toho moc nevim, ale ekonom nejsem a pravnik take ne, nicmene takovy narust ceny mi prijde neprijatelny (vetsina vlastníků bytů v domě jsou důchodci a myslím si, že se je snaží oškubat). Je nejaky limit pro narust ceny, pokud neni zakotven ve smlouve? Pokusim se smlouvu sehnat, ale nevim, jestli se mi to podari.
P.S.: nevim do jake kategorie dotaz zaradit, tato mi prisla nejblize. Uznavam ze udaju moc neposkytuji.

Někdo se musí chopit iniciativy a z předsedy/představenstva družstva vymámit smlouvu. Pokud se vedení cuká, je třeba svolat "usnášeníschopnou" členskou schůzi a s vedením se tam vypořádat jednou pro vždy - pokud by to tak dopadlo, vypadalo by to u vás jako teď v ODS, kde dělají pavlačový převrat. :-)