Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Lidstvo ode dneška žije na ekologický dluh

Lidstvo vyčerpává přírodní zdroje nejrychleji v historii. Zásoby pitné vody, jídla a čistého vzduchu, které planeta dokáže obnovit za rok, letos lidé zkonzumovali za osm měsíců. Obyvatelé Země tak žijí na dluh a postupně se připravují o zásoby životadárných surovin. Upozornil na to Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Předmět Autor Datum
Znova musím zopakovat, že jsem moc rád, že mi je kolik je.
L-Core 09.08.2016 14:21
L-Core
Mám-li být sarkastický, tak řeknu, že nám přenecháváte pěkné děditsví (tím nemyslím konkrétně ty, al…
JR_Ewing 11.08.2016 13:00
JR_Ewing
Plně s tebou souhlasím, až na jedno. Těch dětí jsme měli možná víc než vy; ale nedivím se vám. Kapit…
L-Core 12.08.2016 08:04
L-Core
Ano,copak ekologie. Už jako školák si pamatuju ty katastrofické scénáře typu - ropa na zemi bude vyč…
kozakl 12.09.2016 21:30
kozakl
OPEC se už dohodl a zdražování je za rohem.
touchwood 30.09.2016 13:11
touchwood
s timto uz nas strasi od druhe svetove poslední
Sáček 04.04.2017 19:34
Sáček

Mám-li být sarkastický, tak řeknu, že nám přenecháváte pěkné děditsví (tím nemyslím konkrétně ty, ale generace žijící mezi lety 1950-2000). Nejenže jste žili tak, že to za vás slízneme my (likvidace přírody a zdrojů), ale navíc jste neměli dost detí, a my si teď budeme muset ukusovat ze svého, abychom vás, stále se zvyšující podíl gerontů, živili, což vy jako samozřejmě požadujete. A to ještě, nejen u nás, svým konzervativním přístupem (a vašem rostoucím množství) dostáváte k moci rádoby politky, kteří nás vedou tak leda do hajzlu, pod heslem dřív bylo líp. Nebo dokonce protlačujete taková rozhodnutí, se kterými my budeme muset žít výrazně déle, než my, kteří je nechceme.

Tak díky.

Plně s tebou souhlasím, až na jedno. Těch dětí jsme měli možná víc než vy; ale nedivím se vám. Kapitalismus v současné podobě (konzumní společnost) a hodně dětí prostě nejde dohromady ("...do tohoto tady teď máme přivést děti?"). A rozvojové země (většina Země) to masivní produkcí dětí nespasí, je tomu právě naopak. Problémem je spíše prodlužující se věk bohatých.

Od jakýchkoliv politiků nelze čekat skutečnou snahu o změnu, všem*) jde výhradně o svou pozici, prospěch, brebendy, pohodlí. Všichni chtějí u korýtek zůstat či se tam dostat. A vzdát se dobrovolně svých výhod ("..pomožme dobrovolně rozvojovým zemím MASIVNĚ ze svého!"), to nikdy nenastane. Nechtějí to ani politici - a už vůbec ne jejich voliči z rozvinutých zemí.

Každopádně nepředpokládám, že lidstvo bude na Zeměkouli strašit déle než ještě takových 100 let… Nějaké ty zbytky populace v reáliích Mad Maxe nepočítám. A vůbec za to nebude muset Yellowstone caldera či velký meteorit. Akorát je mi tak nějak vnitřně líto, že fauna a flóra si tohle nezaslouží. Lidstvo každopádně ano.

-------
*) Jedna výjimka by se našla. Být zabezpečen, s plným báchorem, tak takový může klidně tlápat, co by se mělo. Co by ostatní měli. Třeba horováním za velké zdražení fosilních paliv; on na ně pořád snadno bude mít… Ale že by se sám vzdal všeho a šel bydlet do lesa, takových moc nebude.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru