Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ČEZ faktura

Dnes dorazila faktura nestačím se divit co si to ten ČEZ vlastně počítá.
Vysoký tarif 286 kWh
Nízký tarif 765 kWH
Tomu rozumím a teď ten zbytek
Ostatní související služby 1051 kWh 791,78 Kč
Položky nezávislé na množství - účtované období 8,58 měs. Cena 1945,66 Kč.
Za ty dvě položky jsem zaplatil více jak za spotřebovanou energii. Co to sakra je?

No mě vyděsilo že v paneláku platím 900, na baráku 500 a přitom v paneláku spotřebuji mnohem více energie než na tom baráku kam jezdím na víkendy. Pevně jsem doufal že při platbě 500 dostanu nějakou slušnou částku vrácenou ale prd. Vyšlo to na knap.
Už jsem kdysi zvažoval zda vypínat bojler při odjezdech Tady
Nakonec jsem ho nechal běžet pořád a platím za něj nejmíň.

Je to paušál za merač.

Na Slovensku momentálne kauza, lebo boľševická megazlodejina si vyšpekulovala 200% nárast za merače nielen elektromerov na základe prepočtu dimenzie ističov, ale aj paušál za merač vody a plynu v prípade, ak nespotrebuješ ani kubík či jednu kW. Majú náklady na údržbu rozvodov, sietí, meračov v málovýkonnej ekonomike.

Boiler je obalený izolačným plášťom a ak ho máš na 50°C, zapne sa na spodný tarif raz za deň na vyrovnanie naakumulovanej teploty tak žerie menej, ako nejaký standby xindel spustený 24 hodín denne.