Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem půjčka na rekonstrukci domu - možnosti

Ahoj,
ráda bych poprosila o pomoc. Naše rodina se dostala do situace, kdy babička bohužel zůstala sama ve velkém rodinném domě a tak jsme se všichni shodli na tom, že aby tam nebyla sama tak se tam odstěhuje bratr s přítelkyní. V domě je ale nutno kvůli tomu udělat pár stavebních úprav a dokoupit vybavení. Především rozdělení jedné velké místnosti na dvě, a nová kuchyň a koupelna. Celkem bratr spočítal, že by ho to vyšlo zhruba na půl milionu. Ovšem teď nastává ten problém, kde si je půjčit. Majitelem domu je babička, která nesouhlasí s tím aby se ručilo nemovitostí, bratrova přítelkyně se půjčky nechce účastnit, zcela oprávněně, protože by na ten dům neměla později žádná práva. Takže to zůstává na bratrovi. Každý měsíc mu chodí na účet 20 000 kč měsíčně, občas i více, záleží na přesčasech. Jaké jsou možnosti? Kde si peníze nejvýhodněji půjčit? děkuji za jakoukoliv radu

vzhledem k tomu, že nemůžete nakládat s nemovitostí, vám banka nabídne jen spotřebitelský úvěr - buď účelový úvěr na bydlení nebo bezúčelový spotřebitelský úvěr, kolik to tak stojí jsem už psal výše.... klientský pracovník banky po přednesení faktů sdělí nabídku, stojí to jen ten čas se stavit na pobočce :-)
u hypoték se dá setkat ještě s termínem předhypoteční úvěr, což je varianta spotřebitelského úvěru (nesplácí se dluh, jistina je stále stejně vysoká, pouze se platí úrok), který se do max. do roka splatí hypotečním úvěrem, touto cestou se k penězům asi taky nedostanete kvůli hypotéce
a ještě stavebko, to byste ho už museli mít - řádný "relativně laciný" úvěr se dá pořídat až po splacení 40% ze sjednané cílové částky (těch pravidel je tam víc, ale tohle je to hlavní), ale banky jsou kujóni a nabízí možnost jít do překlenovacího úvěru - prostě prachy dají dříve, ale nesplácí se jistina půjčky, platí se úrok z celé výše úvěru, a platí se dál paralelně spoření kvůli splnění podmínek k získání řádného úvěru po nějaké době - překlenovací úvěr je prostě jen pro někoho, jsou to taky poměrně drahé peníze