Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankovní účet

Zdravím,
včera jsem koukal na poplatky u české spořitelny a málem jsem si vytrhal vlasy. Měsíčně jim platím více jak 200,-

Zauvažoval jsem nad tím, že bych přešel se vším zpět na mBank kde ještě mám účet (již déle) a spořku zrušil. Ovšem Nerad bych udělal chybu. Je tu někdo, kdo se v tomto vyzná a mohl by mi doporučit jak tuto skutečnost vyřešit?

Jakmile bych přešel k jiné bance, jak je to s inkasem a všema platbama (elektrika, plyn, ..) Zatím to mám jako trvalé platby, ale plynárnám i energetice jsem dával číslo svého účtu. Nemohou zde nastat komplikace?

Každa normalna banka Ti urobi trvale prikazy na platby bez problemov,nezabudni si ovšem zrušit prikazy u banky,z ktorej odchadzaš,aby Ti neučtovali poplatky za trvale prikazy a neskor nepožadovali ich uhradu cez nejaku vymahačsku firmu alebo cez exekutora....

S tímto jsem i nějak počítal, ovšem spíše nevím zda nemůže být problém ze strany plynáren či poskytovatele netu, kterým platím přes inkaso že měním banku.. to jim zřejmě musím hlásit, ale u energetiky nevím.. tam to platím převodem. tam by to mělo být jedno ne? U nich vůbec nechápu proč chtěli moje číslo účtu.