Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena komunistických bankovek?

Dobrý den dnes jsme doma našli papírové komunistické československé bankovky a můj dotaz je jakou cenu každá bankovka má.

jedná se o : papírovou 10 korunu z roku 1986 série P34
papírová 50 koruna z roku 1987 série F11
papírová 100 koruna z roku 1961 série G01

reálně? Mně se ty LSDčkové nelíbily nikdy. Řvavé barvy, navíc to vypadalo jako mazanice vodovkama (ještě akceptovatelná byla "smetanová" a potom 20Kč). Naopak se mi líbily staré 10-20-50-100Kčs, přičemž asi nejhezčí byla 20Kčsová (ona taky byla už designově novější, nahrazovala 25Kč). A potom "pětikilo".

edit: stará 100Kčs z roku 1960 mi vždycky připomínala dolary :-)