Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prognoza kurzu CHF/CZK

Dobry den,
existuje nejaka prognoza kurzu svycarsky frank / koruna na pristi mesice?
Nejsem spekulant, ale pracuji v zahranici a obcas si posilam penize do Ceska.
Posledni pul rok koruna velmi posilila, coz zacinam vcelku negativne citit (drive to bylo tak 25,2 CHF/CZK ted uz je to jen kolem 24,2 CHF/CZK)
Myslite si, ze tento trend bude pokracovat i nadale nebo se to ustali nebo se to vrati zase na kurz jako driv? Da se vubec nejak predvidat co bude za par mesicu a co treba za rok?
Diky za nazory
Michal

Ahoj, nejsem tolik zkuseny, abych mohl predpovidat jak se muze vyvijet tento konkretni kurz, ale mam aspon par napadu, co by ti mohly pomoct:

- koruna proste ted posiluje. Ja si myslim, ze to je hlavne vlivem intervenci CNB (skupovali EURo ve velkem za koruny, ktere si sami vytiskli) Spekulanti na to reagovali, coz zpusobilo ze koruna zesiluje. Az ti spekulanti co ted drzi koruny otevrou oci, tak zjisti, ze kupovali papirky, ktere zase nemaji tak velkou cenu a budou se jich chtit zbavit a koruna zase klesne a myslim si ze klesne jeste hloubeji nez byla predtim. Ekonomika sice roste, ale asi ne tak moc, kolik tech korun natiskli. Az se toto stane, tak kurz frank/koruna vyleti zase nahoru. Ale tohle je jen moje spekulace, neber to vazne. Muze to byt jakkoliv jinak.
- udej si treba nejakou hranici, za kterou se ti jeste vyplati frank prodat. Sleduj pravidelne treba jednou tydne jeho vyvoj. Pokud to klesne na tu hranici, tak to prodej. Anebo zariskuj a pockej dalsich par mesicu. Muzes na tom vydelat, ale stejne i prodelat.
- pokud ted koruny vylozene nepotrebujes a chces si jenom sporit, tak si myslim, ze je rozhodne bezpecnejsi, vyhodnejsi a mensi riziko drzet si penize ve francich pekne ve svycarske bance nez v korunach v cesku. To je hlavne z dlouhodobejsiho hlediska.