Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Běžný účet

Dobrý den, přítelkyně by potřebovala založit bežný účet a vůbec nevím u jaké banky. Jaké máte s učty zkušenosti co se poplatků týče. K účtu by určitě chtěla co nejnižší poplatky z provozu účtu a internetbanking. Děkuji za doporučení.

Zdarma skoro vše má třeba Fio a ještě lepší se teď zdá Airbank.Mají víc bankomatů a úrok z peněz na účtu 1%,kdy jedinou podmínkou je 5x měsíčně zaplatit kartou.
Obě internetbanking celkem přehledný,účtů kolik chcete,2 debetní karty zadarmo.
Není problém si tam založit zdarma účty na zkoušku a otestovat před úplným přechodem.

To tedy nejsou. Moc to teď nesleduji, s FIO jsem naprosto spokojen, ale vím, že hromada bank má "bezplatnost" něčím podmíněno, např. určitým počtem plateb kartou, min. zůstatkem, min. příjmem na účet a tohle mě dost omezovalo ještě v dobách, kdy jsem měl účet u RB. Stačilo něco přehlédnout nebo zapomenout a hned tam naskákaly poplatky, občas dost mastné. U FIO nic takového není, jedinou limitující věcí je dostupnost pobočky pro založení účtu. Bankomaty moc nepoužívám, ale vím, že jsou tam nějaké výběry měsíčně zdarma a to dokonce z cizích bankomatů. Nemusím si to pamatovat, mám to zobrazeno v internetovém bankovnictví.

A já jsem zas napsal, že pokud chce někdo otevřít účet u FIO bez návštěvy pobočky, tak již musí mít účet v jiné bance nebo minimálně souhlasit s nafocením občanky kurýrem. Je ovšem dost smutné, že takové arogantní a nafoukané příspěvky píše přímo admin.