Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr dodavatele energií- znáte např. dodavatele "123ušetři.cz"?

Zdravím. Chtěl bych vybrat dodavatele energií (elektřiny i plynu) do naší domácnosti. V současnosti je náš dodavatel E-ON, tarif DUO. Plynu jsme za poslední rok spotřebovali 24 MWh, elektřiny 5 MWh, sazba D02d. Podíval jsem se na kalkulator.tzb-info.cz a zjistil že třeba u dodavatele 123ušetři.cz za rok ušetřím 8800 Kč za plyn a 3000 Kč za elektřinu. Máte někdo energie od tohoto dodavatele? Píšou o smlouvě na neurčito s garancí nezvýšení ceny po dobu smlouvy. Nebo někoho jiného? Koho? Plyníky, BleskEnergie?

Je to marný, je to marný, je to marný ...

Vybírej raději nějakého znamého velkého dodavatele, tihle malí jsou vesměs šmejdi - nalákají Tě na super cenu, ale po roce už zvedají (pojmem "garance ceny" myslí úplně něco jinýho než Ty) a když chceš od nich odejít, dozvíš se, že musíš platiti pokutu za předčasné ukončení smlouvy (odkážou Tě na všeobecné podmínky smlouvy, která má 8 stran a tohle je někde na 6. straně dole co nejmenším písmem).

Díky za reakci, myslím že to marný není. Na ty malé dodavatele se dívám skrz prsty, ale rád bych něco ušetřil, proto přemýšlím kam přejít. Asi bych raději k dodavateli který mi dodá elektřinu i plyn, ale je solidní. Je mi jedno jestli to bude MND, Čez prodej, Innogy nebo někdo jiný. Proto jsem se ptal, prostě nevím jestli je ještě některý dodavatel "velký" a solidní, nebo mi tady někdo poradí i "malého" ale solidního.... BleskEnergie, Eneka, jsou solidní? Jen se ptám :-)

Vypiš si nějakou tu konkurenční výhodnou nabídku a zavolej původnímu dodavateli energie. Dělej "hloupého", že se chceš informovat, kdy ti končí smlouva, abys mohl podat výpověď, že sis našel lepšího - protože levnějšího - dodavatele. Třeba tě překvapí, že ti obratem nabídnou podobné podmínky a ty nebudeš muset nic měnit.

Osobně vyzkoušeno u velkého dodavatele energií, komoditu, podrobnosti sdělovat nebudu. Funguje to asi podobně jako když si někdo vydupe slevu u mobilního operátora.

Vůbec bych se nebál "malého" dodavatele energií.
Ale je důležité dodržet pár základních pravidel:
-informace ze srovnávače ber jako orientační
-podívej se potom přímo na webové stránky několika dodavatelů s cenově zajímavou nabídkou a pozorně pročti smluvní podmínky. Není-li v nich něco, co by se ti nelíbilo, není důvod nepřejít k takovému dodavateli.
Také jsem měl kdysi obavy, ale šel jsem do toho a jsem max.spokojený.
V rodinném baráku topíme plynem, takže jsem vybíral dodavatele plynu. Vybral jsem si malého neznámého dodavatele fa. Elimon a beru od nich už asi 5 let a ušetřil díky tomu mraky peněz.
Loni jsem zkusil najít ještě lepší cenu a zapojil se od dTestu aukce energií. Nabídka byla ještě lepší než z Elimonu, ale jakmile jsem chtěl přejít k novému dodavateli, Elimon mi dal ještě lepší nabídku......ušetřím s nimi kolem 25% oproti velkým dodavatelů jako RWE a další.
A je rozdíl, zaplatit ročně 40 nebo 30tisíc za plyn :))

Ty rady typu "pryč od malých dodavatelů" jsou z pera lidí zainteresovaných nějak těmi velkými dodavateli.
Malý dodavatel, neznamená špatný dodavatel. Rozhodující jsou smluvní podmínky, protože nějaké řečičky o kvalitě dodávky jasou absolutně bezpředmětné, enrgii dostávají všichni tu samou z jednoho potrubí/jedněch drátů.
Absolutně směšná byla třeba reklama Moravských naftových dolů, že vám budou dodávat plyn z česka/moravy. To by mi museli natáhnout extra potrubí. Na to může skočit jedině vůl.

Vyber dodavatele s vyhovujícími smluvními podmínkami a z nich zvol toho nejlevnějšího, bez ohledu zda je malý či velký.

Absolutně směšná byla třeba reklama Moravských naftových dolů, že vám budou dodávat plyn z česka/moravy. To by mi museli natáhnout extra potrubí. Na to může skočit jedině vůl

Děkuji, za pár dní od nich budu odebírat. Ale nikde jsem se nedočetl že budu mít jen jejich plyn.

Děkuji všem. Kontaktoval jsem svého původního dodavatele s výsledky z kalkulátoru - na elektřinu mi dal slevu 2000 Kč, na plyn 6000 Kč při stejné roční spotřebě. Jsem spokojen. Opravdu se vyplatí si o slevu říci...

Zdravim. myslím si,že s 123ušetři neuděláte chybu.Také jsem k nim přešel na základě kalkulačky na tzb-info. Úspora byla ještě větší než na kalkulátoru, protože dávaj věrnostní slevu
70,- za 1Mwh pokod u nich zůstanete celý rok, což je u vás 1680,-. Celková úspora 10480,- je slušná.

Jsem u 123 ušetři od 1.1.2017, tak zatím nemám žádný "problém" s tzv. malým dodavatelem plynu. Ceny zatím (hodně) dobré - dříve jsem byl u MND a RWE, navíc je u nich celková cena pouze JEDNO číslo (žádné "študování" složitých ceníků atd., jako všude jinde).
Elektřinu mám od Nano Energies (tarif Dobrý skutek), dříve u ČEZ - a nenašel jsem dosud žádného nějak zásadně výhodnějšího dodavatele.
Oba dodavatele mám pochopitelně na dobu neurčitou.
Kdyby i najednou zkrachovali, je tu ze zákona tzv. dodavatel poslední instance, prý garantovaný státem ...

Přesně! Já jsem s nimi už druhým rokem a také bez problému. Nedávno mi sami od sebe volají, že mám podepsat nějakou lepší cenu a hned tu lepší cenu nastavili do faktury. Když to porovnám s dodavateli, se kterými mám zkušenost z dřívějška, (Bohemia, ČEZ, RWE) tak tohle je pro mě úplně v pořádku. SIPO nemám, tak nemůžu nic poradit, ale cena je prostě nejlepší.

Děsivé zážitky s 123ušetři.cz, ve skutečnosti P & M true family, s.r.o. Jednatel Pomaresová, ale asi jediný člověk ve firmě, jménem Pomares. Nalákala mě výhodná cena. Měl jsem u nich 3 odběrná místa. Jednou poslali 1 vyúčtování, jindy 2, pak to zase špatně spočítali. Pořád jsem jim volal a psal emaily. Rozhodl jsem se odejít. Nešlo to. Oni si napsali moje odběry na svoji s.r.o.!!! Takže jsem nemohl požádat o změnu. Moje plynoměry už nebyly moje! Pak mi 123ušetři.cz hrozili vypnutím a černým odběrem. Díky úžasnému novému dodavateli to po několika měsících skončilo. Museli osobně obcházet různé úřady a plynoměry zase napsat na mně. Smlouva s nimi skončila. Ještě pár emailů a telefonů a konečně jsem měl ukončení od nich potvrzené. Myslíte, že je horroru konec? Není. Už 3 měsíc po sobě si přes moje SIPO dál neoprávněně inkasují zálohy. U mně je to 3.700 Kč měsíčně. Marně jim píšu a volám. Říkají mi věci typu TEĎ NEMÁM ZAPNUTÝ POČÍTAČ, ALE VŠECHNO UŽ JSEM URČITĚ VRÁTIL. Nevrátil a inkasuje dál. Píšu stížnosti na ERÚ, ČOI, ŽÚ, teď chystám trestní oznámení Policii ČR. Takže na 123ušetři.cz velký pozor. Je to šmejd ve stylu prodavače v Adidas teplákách a s tlustým zlatým řetězem na krku z tržnice!!!

Ještě dodatek. Netvrdím, že Kemík a Karl66 jsou smyšlené postavy a ve skutečnosti to píše ten Pomares z 123ušetři.cz. Trošku to tak vypadá. Nevěřím, že si právě na mně nějak zasedl. Na různých úřadech mi do telefonu říkali, že je to známý potížista a řeší problémy s ním pořád. Každopádně já jsem žádný věrnostní bonus nedostal. Kdybych spočítal ztracený čas a cenu za telefony, ani ten nejdražší dodavatel by nebyl špatný:-(

Zdravim pane Bublino. Nejsem žádnej Pomares a s firmou 123ušetři,kromě toho ,že od nich beru plyn, nemám nic společnýho. Možná mě v budoucnu čekají stejné problémy jako Vás,ale zatím je všechno v pohodě. Odebírám plyn,platím zálohy a ročně šetřim 5500,- proti minulýmu dodavateli. Podívejte já nejsem žádnej odborník na energie,ale šmejdim po ruzných kalkulačkách a pořád mě 123ušetři vychází nejlíp z nabídek na dobu neurčitou a bez sankcí. V minulém článku jsem se jenom snažil odpovědět na dotaz.Až budu mít špatný zkušenosti stouhle firmou, tak je rád napíšu.

Dobrý den,
normálně se k příspěvkům v diskuzích nevyjadřuji, ale v tomto případě si situace žádá i oficiální stanovisko společnosti P&M true family, s.r.o., kterou jako jednatel zastupuji. Příspěvek pana Pokorného vrhá velice špatné světlo na celou práci lidí v 123ušetři.cz a to, co se zde snažíme pro své zákazníky dělat. Prověřila jsem si celou událost a došla k následujícím závěrům:

„Nalákala mě výhodná cena“
V konečných fakturách pana Pokorného jsme postupovali dle dohodnutých podmínek a fakturovali námi nabízené ceny beze změn. Předpokládám tedy, že pan Pokorný skutečně ušetřil.

„Jednou poslali 1 vyúčtování, jindy 2, pak to zase špatně spočítali.“
Rozdíl v termínech fakturace za dodaný plyn na jednotlivých odběrných místech je dán tím, že se nacházejí na rozdílných adresách, a proto na těchto místech dochází k periodickým odečtům v různých dnech. Tyto odečty jsou zcela v režii lokálního distributora, v tomto případě GasNet s.r.o. Tento distributor nám zasílá data o odečtu (spotřebě) vždy jednou za rok. Tato data jsou pak podkladem pro fakturaci konečným zákazníkům. Fakturace proběhla dle platných vyhlášek.

„Oni si nějak napsali moje odběry na svoji s.r.o.!“
Přepsání měřícího zařízení je ukotveno a popsáno ve Smlouvě o správě i Plné moci, kterou jsme s panem Pokorným řádně uzavřeli. Právě tento administrativní krok nám umožní nabídnout zákazníkům cenové podmínky, které nabízíme.
Zpětný přepis měřícího zařízení probíhá automaticky – na základě požadavku v systémech nového dodavatele. Zde je to pro všechny strany trochu sporné, protože za nás mohu sdělit pouze to, že dle elektronické komunikace byla, s dostatečným předstihem, zaslána veškerá potřebná dokumentace k přepisu OM. Dnes už těžko hledat viníka. Podle mého se stalo to, že nový dodavatel k OM přistupoval s jiným systémovým požadavkem a tím se celý proces zkomplikoval. S danou společností bylo komunikováno i ze strany pracovníků 123ušetři.cz a po celou dobu byla poskytována veškerá součinnost. Pan Pokorný jistě není jediným zákazníkem, který se od nás rozhodl odejít, a proto si troufám říci, že tento zpětný přepis je pro pracovníky zákaznického centra 123ušetři.cz zcela standardní úkon, kde je potřeba součinnosti i nového dodavatele. Pokud obě strany komunikují stejné požadavky (systémové) nelze požadavek neprovést.

„Museli osobně obcházet různé úřady a plynoměry zase napsat na mně.“
Požadavek na přepis měřícího zařízení (Smlouvu o připojení k distribuční soustavě) se provádí online na webových stránkách provozovatele dist. soustavy. Netuším, na jakém úřadu bylo potřeba žádat o přepis tohoto konkrétního měřidla.

„SIPO“
V tomto bodu jsem našla pochybení z naší strany a na základě toho jsem dala souhlas k vyplacení jednorázové kompenzace ve výši 2000,- jako projev dobré vůle a náhradu za čas, který si celá tato situace vyžádala. Tuto kompenzaci pan Pokorný přijal. Škoda, že se tu o ni nezmínil. Jistě by to bylo milé.

Co se stalo a jak jsme to vyřešili:
Tento zákazník nám doručil výpověď dne 8.6.2017 – výpovědní lhůta dle smlouvy jsou tři měsíce od prvního dne následujícího měsíce, ale zk. požaduje ukončení k 31.8.2017 – tento termín je tedy akceptován z naší strany v zájmu spokojenosti zákazníka. Náš firemní informační systém nebyl do této příhody připraven na to, že by výpovědní lhůta měla být kratší než tři měsíce, a proto se i v měsíci září (zk. už u nás fakticky nebyl) choval dál, jako by u nás stále byl a tím pádem posílal požadavek na stržení zálohy v SIPO.

V případě placení záloh prostřednictvím SIPO je mechanismus následující:
Zákazník zaplatí srpnovou zálohu splátkou v září. Zálohu za září splátkou v říjnu.. atd.

V říjnu jsme dostali urgenci od pana Pokorného a na základě této urgence jsme našli chybu v našem systému a opravili ji tak, aby se za a) další zálohy už nestrhávaly za b) aby se podobná situace v budoucnu nemohla opakovat. Naše pochybení, které zde chci přiznat je v tom, že jsme v ten samý moment měli manuálně zkontrolovat i nastavení plateb SIPO přímo v systému České pošty, která systém SIPO provozuje. Domnívali jsme se, že když učiníme požadavek na ukončení plateb v našem systému, propíše se stejný požadavek i do systému České pošty. Tak se tomu děje u zákazníků, kteří končí smluvní vztah s klasickou výpovědní lhůtou. Z logických důvodů nemají všichni pracovníci přístup do kmenového systému SIPO ČP. Takový požadavek může podat pouze jeden konkrétní pracovník, který tuto kontrolu neprovedl. Dnes je náš systém připravený i na tyto nestandardní situace a do budoucna je připraven i manuál pro všechny naše pracovníky „co dělat když“.

V každém případě platí to, co zde už někdo psal. Zákazník má vždy možnost konkrétní platby ze svého výpisu SIPO vyjmout, a to s okamžitou platností. Jednoduše, na přepážce každé České pošty.

Energetický regulační úřad konstatoval, že jsme situaci vyřešili. Stížnost pana Pokorného je uzavřena bez následných kroků. Dne 13.3.2018 jsme se dobrovolně přihlásili k dodržování pravidel stanovených Etickým kodexem obchodníka s plynem vydaným právě ERÚ.

Skutečností zůstává, že mě „děsivé zážitky“ pana Pokorného opravdu mrzí, což bylo komunikováno i panu Pokornému.
Protože nám jde především o zákaznickou spokojenost, beru tuto zkušenost i jako cenný zdroj toho, co jsme mohli vylepšit.

Na poznámky o šmejdech, teplákách a řetězech nebudu s dovolením reagovat vůbec.

Za 123ušetři.cz Jaroslava Pomaresová, jednatelka P&M true family, s.r.o.

Vždy jsou na problém pohledy z obou stran.
Když se sejde problémů víc najednou (za to může p. Murphy), tak situace eskaluje.
Myslím, že vysvětlení pí. Pomaresová k případu p.Pokorného zní rozumně. Pan pokorný může jednotlivé body, případně přetrvávající problémy upřesnit (prosím slušně) a společnost 123ušetři si z toho vezme určitě ponaučení a případně provede další úpravy systému, aby podobným problémům v budoucnu předešla.

Já vím, že mě bude hodně lidí za můj názor kamenovat, ale já jsem spokojený u Bohemky. Vím o tom, že jsou dlouhé výpovědní lhůty, vím o tom, že je sankce za předčasné vypovězení.
Ale popíšu případ a přístup Bohemia Energy.
Ve firmě jsme dostali nabídku na zákaznický tarif na plyn od jednoho slovenského dodavatele, působícího i v ČR. Velmi, velmi slušné ceny.
Tak jsem zvedl telefon a volal do BE, jak se má situace a kdy mám vypovědět smlouvu (možnost bezplatné výpovědi byla blízko). Přepojili mě rovnou na obchodníka a dostal jsem nabídku interního tarifu, který byl jen o pár korun za MWh dražší. S tím, že změnu provedou okamžitě bez nutnosti čekání na výpovědní lhůty. A protože mám od nich pod jednou smlouvou i elektřinu, týkalo se snížení i dodávky elektřiny.

Kolega, který je u hlavního dodavatele to s dodavatelem řešil asi měsíc (telefony, maily) bez výsledku. Až v okamžiku, kdy dostali výpověď začali být najednou aktivní, ale jediné, co mu nabídli byl standardní ceník, který měl.