Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň vyměřená správcem daně

Ahoj,
rovnou předem napíšu, neříkejte mi, že se mám zeptat na finančáku, tam se samozřejmě zeptám, pokud to není normální a to se právě chci zeptat tady:

Dnes mi přišlo rozhodnutí z finančního úřadu, že mi byla daň z nemovitosti (nějaký pole a barák) vyměřena pro rok 2017 správcem daně. Nikde k tomu neni víc ani slovo jen to konstatování a příslušné číslo účtu a složenka. V odůvodnění jen, že pro rok 2017 byla stanovena z dále uvedených předmětů a základů daně, zakončené to je poučením o možnosti odvolání do 30 dnů.

Daň je z hlediska její výše naprosto OK asi o 40Kč víc než jsem platil loni, jen prostě to nechápu, vždycky chodila jen složenka ke konci května a najednou lejstro. Třeba se tu s tím někdo setkal?

Mně se to stalo taky, ale mám to zpestřené tím, že jsem zjistil, že na katastrofální mapě nejsou zakreslené kůlny co v osmdesátých letech postavili ještě rodiče (a já jsem z nich platil daně). Tak jsem to nechal zakreslit, ale omylem to bylo zakreslené jako garáž a ne jako dílna (ostatní stavby, tak to bylo povolené i zkolaudované) a finanční se na mne dívá jako na podvodníka co chce šidit pana Babiše. Asi to bude ještě dlouho trvat než se mi to podaří (pokud vůbec) dát do pořádku.
http://debaty.net/debates/26832-byl-jsem-postizen- jednanim-na-ouradech

No ja nic nikde nehlasil. Respektive to mam z dedictvi uz par let a vzdycky jen slozenka a ted tohle. Kdybych neco nepriznal, tak by tam bylo asi nejake penale, ale neni. No zkusim tam zavolat nebo poslat email a uvidim co mi odpovi.

To je prave to divny, castka se meni skoro kazdy rok podle koeficientu, ktere si odsouhlasi jednotliva mesta (mozna okresy), proste treba v Praze mas jiny koeficient nez v Ricanech. A tudiz obyvatel Prahy zaplati za stejne metry jinou castku nez obyvatel Rican.

Ja se na to urcite zeptam, ale tenhle tyden jim volat nemohu, v praci jsem bez signalu, mozna zkusim odpoledne mrknout na web na emaily a poslat dotaz tak. Pak napisu, jestli neco zjistim.

Určitě tam byly i odkazy na nějaké paragrafy :-)

Obecně: Třeba se měnila "cena"/místní koeficienty některých nemovitostí, tak to FÚ přepočítá sám a jen oznámí. Nebo ti něco přibylo/ubylo, tys to nehlásil (přiznáním), oni to po zjištění spočítali sami a přičetli si k tomu nějaký flastřík.

Podle me nic nepricetli, loni 3480, letos 3520, v podstate rozdil nula.

Loni probehlo precislovani parcel a daval jsem novy priznani, ale to bylo predepsany od nich, jen jsem to opsal a podepsal (zkousel jsem to kontrolovat a rekl bych, ze mi to spocitali vse OK), no budu se muset zeptat primo jich. Urcite pak napisu o co se jednalo. :-)

Asi tam nějaká změna byla,kdyby to navýšili jen tím koeficientem,tak by tam myslím nebyla ta poznámka o možnosti odvolání,protože to mají navýšené všichni.Jestli ale sdělili částku k zaplacení,tak je to podle nich asi správně a už bych nic neřešil.Buď rád,že tam nemusíš na finanční úřad osobně jim něco podepsat.