Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej nepojízdného vozu místo ek. likvidace

Dobrý den,

nechal jsem auto odtáhnout k ekologické likvidaci a dnes mi volali, jestli by spíše nemohli udělat přepis vozidla, protože mají taková auta 2 a chtěli by je dát dohromady. Za to nabízí jen tak 300 Kč za to, co jsem zaplatil za nakládku auta. Zavázali se také uhradit případné poplatky s přepisem a vyřídit to za mě. Cena podobné motorizace auta se pohybuje okolo 50tis. Kč (se závadou, kvůli které je nepojízdné cca 35tis Kč), r. v. 99 a je akorát bez kol + poměrně špatný technický stav především kvůli lambda sondám, protékání oleje kvůli těsnění olejového čerpadla a orezlým kotoučům vzhledem k tomu, že auto dlouho stálo.

Prosím tedy o radu, jestli má cenu po nich chtít nějaké peníze, pokud z něj chtějí poskládat druhé pojízdné auto a to prodat nebo jestli by mě neposlali do patřičných míst a ještě mi nezkusili něco naúčtovat za odtah a likvidaci.

Děkuji za rady.

Mno nevím, ale pokud jste byl smířený s likvidací, tak z toho moc nevyrazíte - zkusil bych pro začátek navrhnout cenu tak 10000,- Kč, ale záleží jen na nich, jak se k tomu postaví - zjevně mají zájem jen o doklady, tak zjistit cenu dokladů (samotných), a od toho se odrazit.

No většinou si při ekologické likvidaci ty firmy vozidlo samy odvezou a ještě zaplatí okolo 1000 korun.Takže zkuste licitovat,že si klidně seženete jinou firmu,která to od nich zase odveze.A kdyby došlo na převod,nedávat jim plnou moc,ale jit s nimi na ten převod přímo.Když se pak na převod vykašlou třeba z důvodu špatného tech.stavu,budete bez auta i dokladů a auto zůstane napsané pořád na Vás.

Děkuji za připomínky, jejich jednání se mi od začátku moc nelíbilo a tak sice nabízeli 1 000 Kč, ale popravdě se mi kvůli 1 000 Kč nechce podepisovat smlouva a plná moc + starosti a obavy s tím spojené, tak jsem vozidlo nechal jen zlikvidovat.