Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpis budovy v rozvaze

Ahoj,
do školy dělám vertikální analýzu hospodaření jedné školy. Škola vlastní už poměrně starou budou. Je možné, aby tato budova nebyla nijak zachycena v rozvaze kvůli tomu, že je již celá odepsaná? Nemůžu jí v rozvaze najít a nechápu proč.

A vlastní škola (míněno jako instituce, subjekt) opravdu onu budovu? Pokud ano (záznam na katastru), je rozvaha podle mě špatně. I odepsaná budova je evidována jako dlouhodobý hmotný majetek, může být samozřejmě odepsána, zůstatky příslušných účtů 021 a 081 pak budou stejné.