Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Banka se zabezpečením odchozích plateb?

Dobrý den.
Nakupujete na internetu, u obchodníků s 3Dsecure Vám příjde potvrzovací sms od banky s jednorázovým heslem, co když ale potřebujete nakoupit u obchodníka, který nemá službu 3Dsecure?
Existuje banka, jakákoli banka, která je schopna při internetových odchozích platbách, vyjma trvalých a přednastavených příkazů samozřejmě, posílat potvrzovací SMS s kódem pro podpis transakce, nezávisle na tom, kam se peníze posílají?

Jednoduché přepsání čisílek na platební kartě, mě v dnešní době přijde strašně lehce zneužitelné. Nebo i vlastní chybou, například na takovém portále jako je ebay, stačí u zboží 2 kliky k tomu, abych zboží objednal a zaplatil, bez jakéhokoli potvrzení, stačí mít kartu uloženou v systému.

Má otázka ještě jednou: Existuje banka, která je schopna při internetových odchozích platbách posílat potvrzovací SMS s kódem pro podpis transakce, nezávisle na tom, kam se peníze posílají?

Děkuji.

Nevím, ale myslím si, že to nemá žádná.

Zneužití se dá bránit třeba zablokováním karty pro platby na internetu a jejím odblokováním pouze v případě platby. Nebo mít (pravděpodobně prémiový) účet, kde je pojištění platební karty na internetu součástí balíčku služeb.

3D secure je jen extra funkce platební brány a u nás to má snad každý eshop, v zahraničí nikdo. ;-) Některé banky nabízí funkci zamykání karet, může se používat extra účet s kartou na internet a peníze přelévat mezi tímto účtem a hlavním účtem v rámci jedné banky.

Taky je dobrá možnost pro takové platby používat předplacenou platební kartu. Když ji někdo zneužije/ukradne, tak se nestane vůbec nic, nemá to vazbu na tvůj účet a nepůjde přes tu kartu vyluxovat.