Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Banka se zabezpečením odchozích plateb?

Dobrý den.
Nakupujete na internetu, u obchodníků s 3Dsecure Vám příjde potvrzovací sms od banky s jednorázovým heslem, co když ale potřebujete nakoupit u obchodníka, který nemá službu 3Dsecure?
Existuje banka, jakákoli banka, která je schopna při internetových odchozích platbách, vyjma trvalých a přednastavených příkazů samozřejmě, posílat potvrzovací SMS s kódem pro podpis transakce, nezávisle na tom, kam se peníze posílají?

Jednoduché přepsání čisílek na platební kartě, mě v dnešní době přijde strašně lehce zneužitelné. Nebo i vlastní chybou, například na takovém portále jako je ebay, stačí u zboží 2 kliky k tomu, abych zboží objednal a zaplatil, bez jakéhokoli potvrzení, stačí mít kartu uloženou v systému.

Má otázka ještě jednou: Existuje banka, která je schopna při internetových odchozích platbách posílat potvrzovací SMS s kódem pro podpis transakce, nezávisle na tom, kam se peníze posílají?

Děkuji.

Taky je dobrá možnost pro takové platby používat předplacenou platební kartu. Když ji někdo zneužije/ukradne, tak se nestane vůbec nic, nemá to vazbu na tvůj účet a nepůjde přes tu kartu vyluxovat.