Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH za 2016 - povinné i ze zálohové faktury?

Dobrý den, prosím o radu.

V prosinci 2016 jsme vystavili dvě zálohé faktury za služby provedené v prosinci 2016, které nebyly dodnes uhrazeny. Je pravda, že když vedeme podvojné účetnictví, musíme vystavit daňové doklady na všechny služby provedené v roce 2016, tudíž i k těmto neuhrazeným zálohovým fakturám, abychom z nich mohli zaplatit daň z příjmu PO? Tím si totiž způsobíme povinnost zaplatit DPH. Nebo je možné zaplatit daň z příjmu PO jen ze zálohových faktur a daňové doklady nevystavit, aby nevznikla povinnost platit DPH?

Předem velmi děkuji.

Vystavit můžete i v roce 2017, ale DUZP bude 2016, takže se to promítne jak do DPH 2016, tak do DPPO 2016 (dohadnou položkou).

Nerozumím tomu, proč vystavovat na provedené služby zálohovou FA. Akorát si vše jen komplikujete. Na provedené služby máte povinnost do 15 dnů vystavit daňový doklad. A daň jde do období, kdy byla služba uskutečněna, pozdější vystavení dokladu nic neřeší.