Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Mám dluh na pojištění. Můžu si založit živnost?

Rád bych si obnovil zrušenou volnou živnost. Zjistil jsem ale, že mám z minuleho podnikani dluh na sociálnim a zdravotním. Podmínkou pro získání žo je prý bezdlužnost. Bohužel není v mých silách dluh uhradit ihned. Mám možnost fakturovat ihned peníze, ale potřeboval bych tu živnost. Zeptal bych se na úřadě, ale nemám čas tam dnes jít. Slyšel jsem ale, že musím zaplatit tisíc korun aby mi řekli, jestli jo nebo ne a tisícovka propadne tak či tak a to to radši utratím smysluplněji. Děkuji.

Po nás nic nechtěli. Jen občanku, beztrestnost a myslím 1000 peněz.

Pokud se bavíme tedy o volné živnosti.

Kdyby totiž chtěli papír o bezdlužnosti, tak by ten úřad na každým rohu mohli zrušit a udělat jeden ŽÚ v Praze pro celou ČR nebo EU.

Víte, kdybyste věděl, jak stát uvažuje, co tam sedí za právníky, psychology na svobodomyslné a jejich prokrastinaci (a tím vzniknunvší dluhy) tak by jste pro žádný ŽL nechodil.

VLASTNICTVÍ ŽL, stojí pomale 4.000,-Kč měsíčně a nikoho nezajímá, jestli vyděláváte nebo ne.

Proč si myslíte, že se to jmenuje POJIŠTĚNÍ, když to žádné pojištění není... protože daň z nuly nejde vybírat. Chytrý ne?
Proč to není pojištění, protože pojištěním si něco pojišťujete, ale průměrná doba života je přesně určena na průměrné úmrtí - 65 let, takže jeden se dožije a druhý se důchodu nedožije. Když budete platit 1.900,-Kč měsíčně, tak ze 35 let těchto plateb vám vznikne nárok na 3.800,-Kč důchodu.
Za 35 let poctivého placení sociální ZLODĚJINY, si naspoříte 800.000,- Do důchodu půjdete mezi 67-70 lety, jak dlouho tu budete chtít být, do 85? Nebo taky jako hromada podnikatelů jen do 50?

Přeji vám mnoho úspěchů v době průměrné obchodní přirážky 8-20% a zdanění okolo 70%. Pokud teda nebudete mít tržby, ale zdaňovat výkon.

Při obratu nad 750.000,- nebo jakéhokoli plnění v EU se stáváte plátcem DPH. Fuj tajxl u živnostvíka

nene, přesně vystižena REALITA podnikání. Na nějaké TEORIE, SLOVÍČKA, snad nehrajeme a vystihujeme přesnou realitu slov, tak jak jsou mnohými po 20 letech zkušeností z podnikání chápána.
Hranice Vašich PRÁV narazíte velmi rychle, protože odvolání nemá odkladný účinek - takže to NENÍ de facto odvolání, že? :-)

Tak schválně napište L-CORE co na tom mém příspěvku není pravda - TOTO JE PRAXE, ať ví tazatel do čeho jde, tady to má jasně napsaný. To jsem zvědavý, co napíšete. Označit něco nesmyslem umí každý v.l . Napsat a zdůvodnit proč? Už každý napsat neumí.

Nenávist začala z ČSSD proti Živnostníkům ... ano tam byla ta nenávist a je. Uvědomte si, že ČSSD nechce svobodomyslně žijící lid, nad kterým nemá kontrolu a tak vymýšlí neustálou kreaci dalších a dalších nařízení a pokut.
Žít v bludu ? Nikdo nechce, on se ptal a já odpověděl. Možná jste bezbřehý obdivovatel ČSSD ...

To jen stát nazývá hrušky jablky, aby to nebylo tak zřejmé, do čeho člověk vstupuje, k jakým VŠEM PRÁVNÍM úkonům se vlastně zavazuje a co všechno bude muset splnit na to, aby MOHL PODNIKAT a STÁT to mohl svou byrokratickou armádou úředníků kontrolovat.

Jak jsem někde četl, Na vánoce zavřeme obchody, abychom poslali úředníky na kontrolu.

Ale chápu Vaše Růžové brýle a snahu o růžovou taktnost k státu, který ho - tazatele bude nenávidět

Nemám moc času, jako OSVČ teď mám spoustu práce, tak jen heslovitě:

VLASTNICTVÍ ŽL, stojí pomale 4.000,-Kč měsíčně a nikoho nezajímá, jestli vyděláváte nebo ne.

Nesmysl. Pokud jsou tím míněny minimální odvody sociálního a zdravotního, ty zdaleka neplatí pro každého.

průměrná doba života je přesně určena na průměrné úmrtí - 65 let

Nesmysl.

Když budete platit 1.900,-Kč měsíčně, tak ze 35 let těchto plateb vám vznikne nárok na 3.800,-Kč důchodu.

Nikdo takový neexistuje.

Za 35 let poctivého placení sociální ZLODĚJINY, si naspoříte 800.000,-

Nesmysl. Ani korunu. V průběžném systému platíme na důchod stávajícím důchodcům.

Při obratu nad 750.000,- nebo jakéhokoli plnění v EU se stáváte plátcem DPH.

Nesmysl. Hranice je 1 mega. V případě plnění pro plátce do EU se člověk stává osobou identifikovanou k dani, což je zcela jiného.

-----
Naopak plně souhlasím s tímto:

Nenávist začala z ČSSD proti Živnostníkům ... ano tam byla ta nenávist a je. Uvědomte si, že ČSSD nechce svobodomyslně žijící lid, nad kterým nemá kontrolu a tak vymýšlí neustálou kreaci dalších a dalších nařízení a pokut.

Fanouškem ČSSD (jakožto více než 1/4 století OSVČ na plný úvazek) opravdu nejsem :-)

Mame tu noveho brouka Pytlika, vedla vo vlakne vysvetloval, ze cena nehnutelnosti nestupa a neklesa to len peniaze stracaju na hodnote.
Este to dal boldom, co sa da boldom to je pravde nie;o)?
Pan je odbornik, skoto v kazdom jeho prispevku sa da najst minimalne jeden nezmysel.
Btw celkom by ma zaujimalo ako by dotycny definoval iflaciu a paradox, ked pri nulovej inflacii, ci nebodaj zapornej stupaju ceny nehnutelnosti o desiatky percent.

INFLACE - brouku pytlíku ... kdo ví co to je, tak nepíše takové blbosti jako ty, protože inflace je ... co? znehodnocování peněz.

Nesmíte moc věřit číslům, spotřební koše jsou vždy jen spotřební koše a dosahovat minimální Inflaci tím, že do oběhu nepustím peníze, je zvrácenost ČNB a ČSSD. Každý ví, že u nás banka nakupuje za naše peníze Kč - EURA a pak máme 0% inflaci, ale všechno se rychle zdražuje.

Chytří lidi už tu v ČR nenakupují

Pocuj ty odbornik na vsetko, ano zdrazuje na to mas predsa index spotrebitelskych cien tak si ho porovnaj o kolko co zdrazeli medzirocne.
A pozri si napriklad o kolko sla hore priemerna mzda v hospodarstve.
Ked neverit cislam tak comu podla teba? Tvojim pseudoteoriam?
No daj este nejaku mudrost.
Btw radit ludom, aby nepodporvali domacu spotrebu tym, ze nemaju nakupovat v CR...to je tak muuuuudre a urcite to podpori cesku ekonomiku.
Nech ti spinavi obchodnici skrachuju, ze? Nech ti ludia, co robia v obchode pridu o pracu. Hlavne nakupujte v zahranici. A lacno;o).

děkuji, PROSÍM,

1. Pokud mám aktivní ŽL, kdy ty POVINNÉ zálohy skoro ve výši 4.000,- NEPLATÍM? Píšete neplatí pro každého. Děkuji, to mě fakt zajímá

2. Jaká je průměrná délka života a kdy se chodí do důchodu? Není to náhodou podobné datum? Když ne stejné

3. To víte odkud, že NEEXSITUJE, já vím jaký důchod dostanu, pokud budu platit minimální zálohy na pojištění = 3.800,-Kč, pokud ne, poučte mě.

4. to jsem napsal fakt blbě, myslel jsem že se dovtípíte, že když NEbudu platit zlodějinu, ale spořit si 1900,- měsíčně na knížku, naspořím si za 35let 800.000,-Kč a budu bohatší, než s 3,800,- měsíčně

5. hranice pro DPH je 1.000.000,-Kč VŠEM SE OMLOUVÁM

odůvodnění:

Dlouho se všude psalo a říkalo, že obrat pro registraci k DPH má od roku 2015 klesnout na 750 tisíc korun se změnou novely o DPH. Zda toto skutečně nastane, nebylo jisté až do prosince. Naštěstí změnu ve sněmovně schválili 22. prosince a nato ji podepsal i prezident. Jak to dopadlo?

Původně se měla snížit hranice obratu pro povinnou registraci k DPH z 1 milionu korun na 750 000 korun. Naštěstí tato právní úprava NEvstoupila v platnost a nadále zůstává obrat na částce 1 milion korun.

Od 1.1.2015 obrat pro registraci k DPH je 1 milion korun.

ahá, tak to si mě uklidnil, teď už vím, že je to co píšeš nesmysl, to jsou výjimky, ale VLASTNICTVÍ ŽIVONSTENSKÉHO LISTU TEDY POŘÁD STOJÍ NECELÉ 4.000,- MĚSÍČNĚ, tady pokud nejsi Důchodce, nebo výdělek z podnikání nepřesahuje tvůj výdělek ze zaměstnání (pouze první rok se neplatí a pak až se zjistí, že je vyšší příjem z podnikání tak se platí zálohy které určí PSSZ nebo zdravotní pojišťovna), nebo student.

Neexsituje nikdo v tomto státě, ale já jsem se bavil, že když budu si 35 let platit, kolik dostanu. Je to nepoměrně ztrátové, proti tomu pojištění neplatit a podnikat jiným způsobem.

Takže jen demagogie. Promiň ...

Nesmysly?
pocet-osvc
statistikySbj.html

Nesmysl je tohle:

VLASTNICTVÍ ŽIVONSTENSKÉHO LISTU TEDY POŘÁD STOJÍ NECELÉ 4.000,- MĚSÍČNĚ

Snad si z odkazů dokážeš přečíst dva údaje:
- počet podnikatelů (fyzické osoby) = 1 996 337 (k 31.12.2016)
- počet OSVČ na plný úvazek = 586 112 (k 31.12.2014, předtím 5 let klesající trend z skoro 650 tisíc)

Takže těch výjimek jsou skoro 3/4 všech vlastníků ŽL.

Debatovat o tom, co je a co není demagogie, mi nepřísluší. Přiznávám ale, že jsem ty podnikatele osobně nepřepočítával.

pane, já vám vůbec nerozumím.

pokud píšete, že pojištění neplatí DŮCHODCI, STUDENTI, a PODNIKAJÍCÍ při zaměstnání, tak se to stejně TAZATELE netýká a moje informace byla SPRÁVNÁ. Jeho osud jako OSVČ je = 4.000,- měsíčně.

Moje matka v 90 letech má taky ŽL, nepodniká. Všichni, které znám, mají ŽL pozastavené, aby nemuseli platit zlodějinu 2061,-.
Mají firmy a výplatu na pokladně kompenzují koupenou fakturou.
Mraky lidí mají ŽL, ale nepodnikají, ti co mají pracovní poměr, je to nic nestojí, jen odnesou papír s nulou na FÚ(j).

pokud jste student nebo duchna, Vás se to netýká.
Národa, který se živí podnikáním ale ANO. To jste také mohl napsat, že některé podnikání je spojeno s kaucí 500.000.000,- Kč, že?

děkuji za pochopení mé myšlenky.

pokud píšete, že pojištění neplatí DŮCHODCI, STUDENTI, a PODNIKAJÍCÍ při zaměstnání, tak se to stejně TAZATELE netýká

Jo? Já se nic takového z dotazu nedozvěděl. Jen píše o dluzích z minulého podnikání - a ty mohl mít i student, důchodce nebo vedlejší OSVČ/zaměstnanec.

Kruh se uzavřel. Nejprve důrazné "VLASTNICTVÍ ŽL, stojí pomale 4.000,-Kč měsíčně a nikoho nezajímá, jestli vyděláváte nebo ne." Pak, po zjištění, že to není tak docela pravda, se dozvídáme, že titíž vlastníci ŽL nic neplatí.

Pokud si OSVČ na hlavní úvazek nedokáže vydělat na minimální socko a zdravko, ať maže do práce nebo na ÚP, bude na tom jistě lépe.

Možná žijeme v různých světech.

Všichni, které znám, mají ŽL pozastavené, aby nemuseli platit zlodějinu 2061,-.

Já znám jen jednoho takového. Ale ne kvůli placení, alébrž jako zaměstnanec jezdící hodně do zahraničí nemůže zároveň pravidelně fungovat v Česku.

Mají firmy a výplatu na pokladně kompenzují koupenou fakturou.

Nerozumím.

Mraky lidí mají ŽL, ale nepodnikají, ti co mají pracovní poměr, je to nic nestojí, jen odnesou papír s nulou na FÚ(j).

To jako všichni podnikající při zaměstnání jsou ve ztrátě? Pak ovšem nemůže platit "Národa, který se živí podnikáním ale ANO"; být ve ztrátě a nosit do firmy peníze není ani podnikání, ani "žití". Pomíjím teď logické situace, pokud je ztráta způsobena vysokými odpisy či u vedlejšího drobného podnikatele uplatněním paušálu 48.000 na použití vlastního auta.

Asi nemá smysl pokračovat, i když musím říci, že se celkem dobře bavím. Takové rozptýlení během náročného podnikatelského dne nemůže škodit :)

Peace.

ON NEPÍŠE Z MINULÉHO PODNIKÁNÍ obecně, ON PÍŠE: Zjistil jsem ale, že mám z minuleho podnikani dluh na sociálnim a zdravotním

TAKŽE ASI STUDENT nebo DŮCHODCE NEBYL..................... PROBOHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Já se bavím o hlavní činnosti od začátku bagatelizuji vaše úskoky a chytráctví s výjimkami v podobě důchodců a studentů.

Ne VŠICHNI, ale mraky. Vy tu podsouváte ...

já se taky dobře bavím jak tady kličkujete s důchodci, když každý ví, že na hlavní činnost se musí platit minimální zálohy na pojištění.

Vy jste začal s důchodci, když jasně píše: Zjistil jsem ale, že mám z minuleho podnikani dluh na sociálnim a zdravotním

za vola tady nejsem já ... jak ze mě děláte a chytračíte s pojmy kterým sám NEROZUMÍTE...

S úctou a bez nasrání, já tu píšu realitu, vy BLBOSTI.

Kapitálkami a tučným písmem se lichá argumentace nevylepší.

Takže naposledy, než to zamknu: i student, i důchodce může podnikat, podnikání ukončit a zahájit. Dtto zaměstnanec, podnikající jako vedlejší OSVČ.

Tazatel dostal smysluplnou odpověď hned v první odpovědi. Další z hlediska zadání offtopic. Zamykám. (L-Core)