Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stokoruna - černá čísla

Dobrý den!

Jen tak ze zvědavosti .... nevíte prosím co znamenají ta černá čísla na bankovkách?

Na rubu dole a nalevo (např - G24 686313) - jestli to vůbec nějaký význam má - připadalo by mi to trochu divné kdyby to bylo číslo pořadí - nebo jakože kolikátá to je bankovka už.

označení českých bankovek je devítimístné a skládá se ze série a pořadového čísla. Série bankovky je tvořena sériovým písmenem (jedno velké písmeno abecedy) a dvouciferným sériovým číslem. Pořadové číslo je šestimístné. Nový vzor bankovky má vždy nové sériové písmeno. Sériové číslo a pořadové číslo bankovky mají pořadový charakter a vždy po vyčerpání jedné řady se pokračuje v tisku řady vyšší.

http://www.cnb.cz/cs/o_cnb/106/106_poskytnute/posk ytnute_2012_09.html