Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypočítat daň z příjmu jednočlenné firmy s.r.o.?

Rád bych se zeptal, jak vypočítat daň z příjmu. Dejme tomu, že společnost za služby vyfakturovala za rok 2016 1 210 000 Kč . 210 000 Kč je DPH. Pak stačí z toho milionu odečíst tedy jen 19% a zbytek si můžou nechat?

Když chci zisk firmy potom přeměnit na zisk majitele, prostě peníze na prošustrování, musí majitele ty zdaněné peníze znovu danit daní z příjmu osvč a platit zdravotní a sociální? Nebo co napíše osvč do danového přiznání, jehož jediný zdroj příjmu je jeho sročko? Prostě kolik čistých peněz tomu podnikateli zbude?

Dejme tomu, že náklady jsou na nule a jen nějaké ty paušální co jdou, ať se to líp počítá.

Takže z milionu 190 000 Kč jde pryč, 810 000 Kč zbude a dalších 15% pryč, takže 678 500 ? A z toho ještě odečíst zdravotní a sociální? :-0 No proto píšu, ať se to líp počítá. Nějak mi to furt nevychází, přeci není možný, aby mi z takovéhle částky necelá zbyla půlka. Je možné to nepřevádět na společníka a napsat si do přiznání osvč prostě a jen nulu?

Zatím je to teprve úmysl. Do dneska jsem podnikal na černo a od ledna OSVČ. V budoucnosti to asi bude nevyhnutelné. Chci v tom mít jasno, naučit se to musím stejně tak či tak. Účetní bude v plánu, až to bude aktuální. Určitě to nenechám jen na účetním. Moc rád bych mu viděl pod ruce a věděl trošku co dělá. Určitě se přihlásím na kurzy účetnictví, ale některé věci mi zkrátka vrtají hlavou a nemůžu to vygooglit nikde srozumitelně. Nerozumím, proč bych měl zaplatit 21% DPH, pak 19% dan z příjmu pravnicke osoby, pak znovu 15% moje dan z prijmu a ještě zdravotní a sociální. Vždyť to je přeci trojí zdanění a to by nemělo být možné, ne? Našel jsem, že můžu uplatnit paušální vydaje 60%. To je sice velká úleva, ale i tak je to hrozně moc. Skoro půl roku pak člověk dělá jen na daně.

Takže sro uplatním výdaje reálné a ze zbytku zaplatím 19% daň, pak převedu zisk na sebe a na to uplatním 60% paušál a z toho zaplatím 15% daň + zdravotní sociální?

Jinak k DPH, no to je sice pravda, ale tak to vlastně neplatím ani daně ani zdravotní sociální, protože ho zaplatí zákazník. Cena služeb prostě vzroste o 21% a to je těžko obhajitelné před zákazníkem. Takže na tom prodělám já.

Žádný paušál uplatňovat nebudeš. Znovu píšu, že se to týká OSVČ. A ne, pojištění platíš ty. DPH platí zákazníci. Doporučuji prostudovat si rozdíl mezi daňovým plátcem a poplatníkem.
A ještě k DPH - uvědomuješ si doufám, že odvádíš pouze rozdíl mezi přijatou a zaplacenou daní?

Rozlisuj 2 veci. Peniaze vo firme naozaj zdanis dph+dan z príjmu. Ale stale su to firemne peniaze. Dostat ich von z firmy môžeš niekoľkými sposobmi. Najcastejsim je vyplacanie dividend, z tohoto este platis dan.
Ano spravne tusis, ze pri poctivom podnikani prichadzas o cca polovicu prijmov na daniach.