Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bonzovací tlačítko

Pro notorické bonzáky je zde nový druh zábavy:
http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uc t/nahlaseni.faces

Jak tohle dopadne, až budou lidi jen tak z plezíru anonymně odesílat nepodložená udání jeden na druhého ("…táto, tomu našemu sousedovi obuvníkovi se ňák daří, práskneme ho, sfiňu, ať má nějaké problémy. Jdi ho hospody, maj tam wifinu, z mobilu tam napiš, že ti nechtěl dát účtenku, když ti opravoval ty adidasky za čístapadepane. Že to není pravda, neva, hlavně ať ho Babiš zmáčkne…"), to netuším.

Jednou tady někdo dával výstřižek z protektorátních novin, kdy Gestapo žádalo ctěnou českou veřejnost, aby ubralo na udávání, že to prostě nestíhají. Máme to v krvi, bude veselo.

Nu, MF to zrušilo a obratem se (prý) zvýšila nekázeň hospod, přestali EET účtenky dávat. Já byl od zahájení ve třech provozovnách v našem okresním městě a ani náznak toho, že bych nějakou účtenku měl dostat - žádný rozdíl, před a po bonzovacím webu.

https://www.novinky.cz/ekonomika/426860-babis-pros incove-trzby-restauraci-vzrostly-mezirocne-o-sto-p rocent.html
Prý se tržby zvýšily o 100%, jsem zvědav na podrobnosti. I kdyby to bylo méně, třeba polovina, kde jsou tedy všichni ti hluční poctiví, kteří nikdy nešidili? ;-)

Spousta řemeslníků dneska doklady dávat musí - pokud ti něco dodávají, tak typicky kvůli záruce. Přece si nenecháš od truhláře udělat kuchyň bez záruky. Zrovnatak ti dá doklad automaticky řemeslník, co ti přijde nastavit kotel nebo zkontrolovat komín - protože kdyby byl průšvih, musíš ten papír předložit. Čili těch, co "ti klidně nabídne, že bez papíru" bude stále méně.

pokud Babiš nekecá

Velmi odvážný předpoklad. Nevěděl o bonzovacím formuláři, o němž je toto vlákno (já zas nevím, kolik smajlíků bych měl udělat).

U nás v městečku zavřeli jednu hospodu, co vím, a taky skvělou pizzerii, kam jsem rád chodil. Paní se údajně vyjádřila, že bude svou výbornou pizzu dělat doma. Penízky do eráru se pohrnou :-D . A já budu bez pizzy, neboť do Kauflandů nechodím.

A to ta paní doteď neplatila daně

Asi platila, pokud měla pizzerii s dětským koutem ve středu města.
Osobně nevím, proč bych si měl myslet, že každý podnikatel je od podstaty zloděj, samozřejmě mimo dokonalého soudruha, který jediný nekrade (a jenom náhodou si koupil velká média, která mu přizvukují).

Paní prostě dělá pizzu a proč by se měla starat, aby ke každé pizze byl vytvořen idiotský XML soubor se správným SOAP podpisem a byl včas odeslán a pokud nebyl, aby byl odeslán znova. To vše s pobídkami k udávání a pod hrozbou likvidační pokuty.
Velké řetězce na to mají software, který mu zaktualizují. No a ti malí ke svým mizerným maržím mají o přítěž víc.

Rozumím, chybí-li argument, uhneme stranou, že. ;-)
Reagoval jsem na

proč by se měla starat, aby ke každé pizze byl vytvořen idiotský XML soubor se správným SOAP podpisem

Paní prostě nechtěla pokračovat, tím bych to ukončil. O skutečných důvodech si můžeme každý i nadále myslet svoje.

Taky jsem za to, abychom skončili.
Ano, paní nechce pokračovat a já přesné důvody neznám.
Jenže mě dokáže nadzvednout, pokud jako první důvod někoho napadne, že neplatila daně - přesně v duchu propagandy s. Babiše.
Uhýbání ať každý posoudí sám.
Přeji pěkný víkend - Morava u nás je zamrzlá už i pod splavem :-).

Hele jedna znama mela jidelnu a skoncila taky.
Nerekla mi to na rovinu, ale pochopil jsem to tak, ze taky kratili dane a neplatili co meli, protoze proste mala jidelna, kus vedle konkurence a jen omezenej pocet lidi, takze platit radne dane, tak uz skoncili driv.

V podstate je to jedno, lidi co nejak prezivali a neplatili, zavrou a pujdou na socialku a ti co neplatili z vychcanosti, ted zaplati vic, aby bylo na ty, co jsou ted na ty socialce, nula od nuly pojde.

Nicmene to EET je v zasade spravny, hlavne by melo bejt pro vsechny a melo by bejt hlavne pokryty, aby vsichni museli platit nejen DPH ale i cla, samozrejme u zbozi co jde z venku. Protoze DPH je jedina spravedliva dan, naopak me kazdej mesic nasere, kdyz se podivam na vyplatni pasku a vidim kolik jsem zaplatil za trest za to ze pracuju na dani z prace. Takovou dan bych naopak okamzite zrusil.