Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr účetní firmy

Chtěl bych se zeptat, kolik si (zhruba) účtují účetní firmy za komplexní vedení účetnictví. Chtěl bych to celé předat (včetně vedení mezd) nějaké dobré účetní firmě, ale nikdo mi nebyl schopný říct orientační cenu. Sice jsem někde viděl různé paušály, ale prý je to ve výsledku vždy trochu jinak. Tak bych se chtěl zeptat na rady a doporučení a na co si dát při výběru pozor...

Dělám účto, mzdy, daně jako OSVČ už víc jak čtvrt století a orientační cenu bez toho, abych alespoň trochu znal rozsah, prostě nejsem schopen sdělit.

Třeba máš 15 zaměstnanců a mnoho set dokladů měsíčně, obchod se zahraničím, devizové účty. A nebo také žádného, kvartálně deset pokladních dokladů jako neplátce DPH a výpis z banky o třech položkách.

Cena se bude mnohonásobně lišit. Od pár stovek měsíčně po desetitisíce.