Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikroekonomie - dotaz

Dobrý den, chtěl bych poprosit, jestli by se zde našel někdo, kdo by si uměl poradit s tímhle příkladem, asi to bude jednoduché, ale nějak se v tom motám.
Př.
Užitek spotřebitele ze spotřeby statku X je v kardinalistické verzi teorie užitku popsán funkcí TU = 40X-0,5X^2.
a)Určete výdaje spotřebitele na nákup statku X, jestliže spotřebitel maximalizuje užitek spotřebou 6 jednotek tohoto statku.
b) Určete maximální částku, kterou je spotřebitel ochoten zaplatit za 6 jednotek statku X.
c) Vypočítejte velikost přebytku spotřebitele, jestliže spotřebitel spotřebovává 6 jednotek statku X.

Jestliže celkový užitek je maximální částka, kterou je spotřebitel ochoten zaplatit za dané množství statků tak na A i B by mělo stačit dosadit do vzorce TU?
a C přebytek spotřebitele vypočítám jako obsah trojúhelníka pod křivkou poptávky neboli MU a nad cenou, která vyjde 34, tzn. 6*6/2=18?