Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvlaštní suma na výplatě

Zdravim, delam brigadu a mam mesicni vymer pri 37,5h tydne stanoven na 15 000 tj. 100/hodinu. Pracuji od 5.cervence a vcera byla vyplata, kde se mi na ucte objevilo cca 11 000. Pri spocitani si ciste mzdy mi vysel vysledek cca 12 500 a to jsem 5. a 6. cervna delal o svatcich dvanactky.
V cem spociva to, ze mam "jen" tech 11 ?

Mně to vychází na 12.405 Kč čistého.
Tolik by činila mzda v případě celého odpracovaného měsíce.
Pokud jste nastoupil až 5., půjde o poměrnou část.

Podle mne je do mzdy zahrnut příplatek za odpracované svátky
a není zohledněna základní daňová sleva na poplatníka.
Tu lze uplatnit v případě, že bylo prohlášení k dani z příjmu
podepsáno od 1. dne v měsíci.

Neuplatněná sleva se vrátí v rámci ročního zúčtování daně z příjmu
po skončení kalendářního roku.

Ovšem to je pouze můj odhad.

Každopádně máte nárok na vysvětlení výpočtu mzdy,
na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě
Vám byla mzda vypočtena, a na kopie těchto podkladů
na náklady zaměstnavatele.

Takže také doporučím návštěvu mzdové účtárny.