Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gastrolistky-meskanie

Zdravim,

posledne 3 mesiace mi meskaju gastrolistky v praci,namiesto do 5-ho mi chodia do 17ho.ako aj teraz je pomaly 16 jun a nemam ich.je na to nejaky zakon aby som ich mal v istej lehoty ci je to variabilne?mozem sa nejako ohradit.??dakujem za rady.

zákon na to,kedy,v akom termíne majú chodiť gastráče, nieje.....záväzný termín by bol jedine vtedy,keby bol dohodnutý napr. v pracovnej zmluve,kolektívnej zmluve a podobne,ale to je naprosto individuálne,ako si to zamestnávatel zariadi a dohodne so zamestnancami,to si naozaj musíš vysporiadať s Tvojim konkrétnym zamestnávatelom,resp.so zodpovednou osobou,ktorá je poverená distribúciou gastráčov alebo celkovo zodpovedá za starostlivosť o pracovníkov...

ide o to ze meskaju koli platobnej neschopnosti firme ktora ich ma zabezpecit.hej je to tak ako pises som si to zistil,zavazny termin nie je,jedine na vyplaty,ktore maju chodit do 10.ho,to nejakym zazrakom dodrzuju.Dakujem za radu pani.