Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno půjčka nebo úver? a mam vubec sanci si v 19 nekde pujcit?

Zdravím, chci si půjčit 4-5 tisíc, splácet to zhruba rok a ne po vice jak 500 měsíčně. Dělám střídavě na různých brigadach a peníze by pro me měsíčně sehnat nebyl problém.

Mám někde šanci? Bohužel nemám možnost půjčit si od známých či rodiny a ty peníze bych ted jednorazove opravdu potřeboval, nejlépe ještě dnes.

Predem diky za kazdou radu.

Bez pravidlených příjmů banky nikomu nepůjčí a rozumné nebankovky taky ne. Takže zbývají ty "nerozumné" a tam bych si teda nikdy nepůjčil, pokud by to nebylo naprosto nezbytné. Často mají spoustu podmínek a stačí porušit jedinou z nich a hned naskakují velké pokuty.

hlavne si nepujcuj od firem typu ZAPLO a jine nebankovni, buhvi jak se vsecky jmenuji... to neni cesta do pekel, ale do haj*lu :)

5 tisic neni tak moc - neni v blizke rodine nikdo, kdo by to byl ochotny pujcit?

bez pravidelnych prijmu, rozumej pracovni smlouva, ti zadna banka nepujci.. bohuzel.. teoreticky se nabizi varianta kontokorent, ale tam opet zadna banka nedovoli bez prijmu jit na uctu do minusu.. tech 5k v minusu nevyjde zase az tak draho na rok..

A co u příbuzných nebo velmi dobrých známých? Kdyby se na mne někdo z mého okruhu obrátil a já bych věděl nebo předpokládal, že je momentálně v tísni a že ty mé peníze neprochlastá nebo neprohraje na automatech, tak bych mu půjčil a předpokládal bych, že to z mé strany třeba může být i dar, pokud se mu dobře nepovede, takovou sumu bych při nejhorším i oželel.
Ale dokud by mi to nevrátil, tak už bych mu nepůjčil ani sklenici vody.

BTW: Nepíšeš, k čemu ty prachy tak nutně potřebuješ. Pokud zaplácnout nějaký dluh, nedal by se umluvit nějaký splátkový kalendář? Případně nemáš nějakou kartu, kde bys mohl přečerpat?

Pravda.
Ono je to úplně jedno, jak se co nazve. Zda úrok, poplatek za vyřízení, poplatek za správu… prostě je potřeba vědět, kolik jsem si půjčil a kolik mám celkem vrátit. Za jaký čas, v jakých intervalech. Běžná finanční fce v excelu s příslušnými parametry - nebo si může pečlivý dlužník udělat svou tabulku. Výsledkem bude "úrok se vším všudy v %", přepočtený na rok (p.a.). Podle mě tohle má největší vypovídací/srovnávací schopnost. Když si dáš termíňák na měsíc na 1% p.a., také víš, že ze 100.000 to nebude tisícovka, ale jen necelých 90 korun.

Zaplo:
5000 půjčka, splatnost 10 dní. Zaplatíš 5750. Roční úroková sazba skoro 575%. RPSN šílené, jak píšeš, přes 16.000%.
A extrém z Zapla: 1000 korun na 7 dní, splatit třeba 1179. 17,9% p.p, to krát 52,5 týdnů a máme roční úrokovou sazbu (p.a.) 933%. RPSN přes 500.000%.
I u nejvýhodnější možné půjčky 20.000/30 dní činí úrok bezmála 280% p.a.