Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypotéka + přípspěvek na rekonstrukci

Mám vyhlédnutý byt 3+1, 960.000,- Kč. Mám účet u České spořitelny. Byt je v družstevním vlastnictví, ale možným převodem do osobního vlastnictví do jednoho roku. Na družstvu není žádný dluh, proto je převod pouze za administrativní poplatek. Chci se zeptat, zda je možné si vzít 100% hypotéku i na rekonstrukci. 960tis byt + 140tis rekonstrukce. Dohromady tedy 1.100.000 Kč. Zatím jsem dohledal, že to není možné, pokud bych nezaplatil alespoň 10% z ceny hypotéky. Tedy 110.000 Kč. Pokud máte nějaké zkušenosti prosím o radu.

Současný majitel s družstevním podílem to nebude sám převádět do OV, protože by platil daň z nabytí nemovitosti, proč by to dělal? Jen problémy a to radši nechá na kupujícím co s tím udělá. Prodává se teda členský podíl v družstvu. Na to nejde použít standardní hypotéka, ale úvěr, které mu se říká předhypoteční, má charakter spotřebitelského úvěru tzn. platí se pouze úroky a nesplácí se jistina a ten se poskytuje max. na jeden rok (může to mít stejnou sazbu % jako následně pokračující hypotéka, čím delší je předhypotéka o to víc se to ve finále prodraží) a do té doby je třeba převést nemovitost do OV a převést to do režimu hypotéky.
Úvěr na nemovitost se vyměří maximálně na hodnotu zastavené nemovitosti stanovené jejich odhadcem (často se to dělá od stolu přes cenové mapy a fotografie), rekonstrukce se musí zatáhnout z jiných zdrojů. 100% hypotéky a předhypoteční úvěry dávají jen velké banky. Před žádostí o hypotéku je třeba se zbavit dluhů, na obtíž mohou být kreditní karty, vypočítané úvěrové skóre může zhoršit záznam z rejstříku dlužníků.
Účet někde v bance není garancí získání extra výhod, je třeba jednat se všemi velkými bankami na trhu a v tvém případě se ten výběr smrske rychle tak na zhruba 3 banky za uvedených podmínek.

Co se týká převodu do osobního vlastnictví, tak se bude převádět v říjnu a v platnost bude od 1.1.2017. Byt budu mít od 1.9. 2016. Chtěl bych se ještě zeptat, zda když složím 10% z hypotéky i z rekonstrukce (hodnota bytu 960 000 + 140 000 rekonstrukce) tedy 110 000,- zda mi banka toto poskytne.

My teď řešíme hypotéku u hypoteční banky a když máš příjem vyšší než 25 tisíc čistého, tak ti daj 100 % s tim, že odhadce odhadne cenu bytu a započte do toho i následnou rekonstrukci, kterou musíš doložit na papíře (předběžný rozpočet co za kolik). Když nemáš tak ti daj 85 % a zbytek se zalepí úvěrem na bydlení, v tvém případě by dělal 5 %, když 10 % procent máš. Víc ti neřeknu, zatím čekáme, až jak se vyjádří odhadce, takže nejsme o moc dál než ty :-D

Nevím jak to je u bytu, ale když jsme stavěli barák a žádali o hypotéku, na rozpočet 1 800 000 jsme museli prostavět z vlastního 700.Je sice pravda, že jsme chtěli hypošku co nejlevnější, ale s rozpočtem daným projektantem nešlo nic dělat.Nakonec jsme dostali 1 100 000 kč se splátkou 4850 měsíčně.Na 25 let.

K té rekonstrukci......140 tisíc je málo.4 okna, kuchyňská linka, dveře, obložky, koupelna.......to lítají desetitisíce.Mohu potvrdit.