Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adsense identifikovaná osoba

Dobrý den, včera jsem byl na finančním úřadu že se chci zaregistrovat jako identifikovaná osoba (živnostenský list už mám). Přinesl jsem jí i vytisknuté potvrzení o platbě adsense (platby - Automatická platba: Bankovní účet ) tam vidí i daňové číslo a adresu odesílatele a výši platby. Řekla mi ale že potřebuje nějakou smlouvu podepsanou nebo tak něco že toto nestačí. Jinak že mi jako identifikovaná osoba nezaregistruje. Prý se na toto ještě nikdo neptal, to je divné. A ona neví co s tím. Co mám dělat?

Pěkné… :-/

Pokud poskytuješ jako neplátce služby plátci do EU (Google má irskou registraci), stáváš se identifikovanou osobou. Pokud to ta baba neví/neumí, jdi za jejím šéfem (vedoucí útvaru nepřímých daní něbo vedoucí útvaru vyměřovacího), co máš tedy dělat. Že smlouvu s Googlem s podpisy Brina a Page asi neseženeš.

Nebo tím pověř svého účetního nebo daňového poradce, který už bude vědět, na koho se obrátit.

OSVČ musí znát tisíce předpisů (desetitisíce stránek), jinak ho ze všech stran pokutují, penalizují.

Baba na FÚ nezná ani daňové zákony.

§ 6i (zákon o DPH)

Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která není plátcem, je identifikovanou osobou ode dne poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, s výjimkou poskytnutí služby, které je v jiném členském státě osvobozeno od daně.

Podle mě, pokud jsi už od Googlu peníze dostal (tedy poskytl jsi reklamní službu), osobou identifikovanou už jsi i bez nějakých dalších papírů, co po tobě chce).