Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlouhodobá DPČ

Chtěl bych chodit dlouhodobě např. jen 10 dní v měsící do práce. Pravděpodobně by mi asi napsali smlouvo na dpč? V průměru na dpč se může chodit max 20h/pracovní týden, to by mi vycházelo.
Otázky: můžu dlouhodobě si nechávat psát smlouvu na dpč když mi skončí?
2. jak je to s pracákem a dpč? Zdravotní, sociální a dan se mi strhne se mzdy a žádný další "kraviny" neplatím ne?
3. pokud bych byl nemocný, dostanu od někoho podporu?

dík

1)
Jakou formu zaměstnání si zvolíte a na čem se
se zaměstnavatelem dohodnete, je jen na Vás.

2)
Podle mne je to ale pro zaměstnance nevýhodné.

Odměna z DPČ bude nízká, je možné, že budete muset doplácet zdravotní
pojištění. Pokud by odměna z DPČ nedosáhla minimální mzdy, musel by
zaměstnavatel zdravotní pojištění odvést minimálně ve výši 1.337 Kč
měsíčně. Celý rozdíl hradí zaměstnanec, zaměstnavatel se na něm nepodílí.

ÚP s tím nemá nic společného.

3)
Z DPČ s odměnou od 2.500 Kč měsíčně se odvádí sociální pojištění,
tzn., že byste od 15. dne nemoci měl nárok na nemocenské – ve výši
odpovídající příjmu z DPČ.

Nedokážu odhadnout, jestli byste pak „dosáhl“ na některou sociální dávku.

4)
Nízké příjmy z DPČ se samozřejmě promítnou i do výše budoucího důchodu.