Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EET bez "fyzické" pokladny

Postupně se má týkat EET všech podnikatelů, kteří přijímají nějaké platby v hotovosti. Já jsem zatím poněkud ukolébán faktem, že se mě to bude týkat až od 2/2018. Ukolébán faktem, že pan ministr slíbil, že bude stačit i telefon, tablet či starý PC.

Ročně přijímám cca desítky plateb v hotovosti. Někteří platí na účet, někteří ale ani podnikatelský účet (z kterého by platili) nemají. A u některých je lépe nejdříve vyinkasovat prachy a pak předat dílo. Takže i mě EET nemine.

Zkoušel jsem hledat (vím, je brzo) nějaké SW možnosti, nějaký program, který bych do PC nainstaloval a on by (kontaktem na FÚ/MF) plnil funkci pokladny. Tiskárna je, takže není problém tisknout příslušné, finanční správou evidované, stvrzenky.

Hledal jste už někdo něco podobného? Bude se to týkat i některých z vás ;-)

Každopádně nechci platit nějaký měsíční paušál, to už bych si raději pořídil nějakou tu babišovu kasičku.

Podobný thread jsem rozjel i na účetním fóru? http://business.center.cz/business/diskuze/zprava. aspx?id=1402084

No tak ony to budou umožňovat všechny programy pro vedení účetnictví s funkcí pokladny, čili si pak můžeš vybrat ten svůj. Samozřejmě existují i přímo pokladní SW, které to budou umět taky - např. Conto.
Ale nemyslím, že jsou už teď nějaké technické specifikace (vzpomínám na školení na registrační pokladny, kdy těch technických "vychytávek", aby systém nebyl zbytečně jednoduchý, bylo až dost).

No jo, (každoročně placené) účetní programy.. Klidně by taky mohlo MF nechat udělat aplikaci pro Windows, Android, iOS. Nebo něco jako současné EPO; člověk by se přihlásil, zadal příjem v hotovosti a vylezla by stvrzenka.

Jestli budeme muset nakonec domů pořizovat dvě(!) hovadské pokladny (protože platit nějaké dva paušály opravdu nebudu), tak mě to mimořádně na… krkne ]:(

Co jsem ale viděl, jsou nabízené mobilní aplikace jako placená služba za paušál (300+DPH i více měsíčně). Do aligátora to nenarvu, do kitekaťácjého androidího tabletu snad jo. Než ale paušál, raději nějakou tu pokladničku, která se paušálově zaplatí nejpozději za dva roky. Séře mě ale, že stejný krám bude potřebovat manželka (má stejné podnikání jako já); nevěřím, že na jedné kase bychom mohli participovat oba.

Hledám spíše apku na PC. Třeba se něco objeví, kontaktoval jsem svého obchoďáka v Atlasu.
Třeba se to objeví i u starter edicí nějakého účta zdarma, to by nám stačilo, každý vydáváme jen pár desítek stvrzenek ročně.

Tebe se bude EET týkat v tom samém okamžiku jako mě :-p

jestli jsem to pochopil správně, jde jen o to dodat ETmimozemšťanovi údaje a kusaje o hotovostní platbě, aby vzápětí ET mohl vygenerovat nějaké ID transakce, čím potvrdí evidenci a tobě umožní vytisknutí daňového dokladu s ID transakce. Na to přece fyzická kasa být nemusí?

Jo, to by mělo stačit. Tohle si ale nenakódím - i když vydají parametry, co to má umět.

Když ale budou existovat jen tři možnosti:
- součást účetnictví na PC, ročně placeno v rámci pravidelného update
- apka na mobil/tablet, s měsíčním paušálem
- Babišova pokladnička, jednorázový nákup HW (internet doma mám),
co tak můžu dělat?

Slíbili, že v roce zahájení evidování tržeb dle EET bude nárok na slevu na dani z příjmů ve výši 5kKč, pokladnička do té ceny tedy nestojí nic, ještě člověk získá… Samo, musí vykázat daň.

Jen rychlé info: teď jsme dostali obchodní nabídku na produkt Kasa Fik - za 5999kč dodají bluetooth tiskárnu účtenek a licenci na androidí software: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. eetterminal.pos&hl=cs umožňující jednoduché vystavení účtenky (+ jsou tam snad i nějaké přehledy o prodeji, zatím jsem to neinstaloval, netestoval). Pokud jsem tě dobře pochopil, mělo by být právě tohle řešení tím, co by ti vyhovovalo. Nejsou tam měsíční poplatky. Samozřejmě je to první řešení, na které jsem narazil, nejspíše jich bude přibývat (nebo už jsou, jen se mi nedostaly do ruky).
Mrkni na to.

Díky moc za link, první vlašťovky jsou tu :-)

Ještě více mě zaujala verze FIK Free, cs
Budu muset zjistit podrobnosti.

Tu pokladničku bez paušálu bych bral jako nutné zlo v nouzi nejvyšší, abych nemusel platit paušály (2x, i manželka). Nejraději bych bral (i jednorázově placenou) PC aplikaci, komunikující se servery MF (pro EET). Stvrzenku můžu případně vytiskout klidně na lejzrovce.

Nic neprodávám (tedy stvrzenka není zároveň prvotním dokladem o prodeji něčeho), stvrzenky používáme výhradně pro případy, kdy klient zaplatí mou vystavenou FA v hotovosti. 100% svých tržeb fakturujeme; někdo platí na účet, někdo hotově.

-----
Podle mě vyžadovat EET pro úplně všechny hotovostní platby je vyložená pitomost, s tím ale nic nenadělám. Mimo (zjednodušeně) hospody, obchody a případně ještě veřejné provozovny je EET nesmysl, stát nezíská ani kačku navíc a kdo bude chtít tržby krátit, bude tak bez jakýchkoliv omezení činit stejně jak dnes - i kdyby se pan Babiš & his crew na hlavu stavěli.

Manželka řeší ten samý problém. Občas nějaká tržba v hotovosti doma nebo jinde.takze potřebuje mobilní řešení. Jako programátor jsem se rozhodl pro tvorbu řešení na míru svépomocně. Půjde o kombinaci tablet nebo mobil s tiskárnou. Chci produkt nabízet i komerčně za cenu okolo 4tis. Včetně tiskárny. Pozor na to že aplikace které si už nyní stahujete do mobilů jsou jenom kabátek. Zatím neběží ani testovací prostředí e-trzeb a žádný vývojář nemůže mít funkční app. proto ani demo nenabizime. Jakmile bude možné dám demo na www.bite-it.cz
Hodně zdaru.

Ps: bezpausalove verze eet které jsem doposud viděl mají vždy háček. Např limit na počet transakcí, blokovány exporty přehledu apod.

Těším se! :)

To bude jen pro tablet (tedy android) nebo i pro Windows? Protože pro řadu lidí "s kanceláří" bude zajímavé právě PC řešení, tiskárnu každý má.

Každopádně si ukládám kontakt a rád budu spolupracovat (ne programátorsky, ale prezentací požadavků se strany možných uživatelů EET). Ozvu se během pár dní i na stránkách uvedený e-mail.

Ano . Zatím Windows platformu neresim. Myslím vznikne nespočet produktů vesměs zdarma. možná ne v 1 vlně ale později určitě. Navíc pokud mám mobilní řešení, tak ho můžu používat i v kanceláři. Celá problematika eet z podhledu složitosti řešení je v podstatě primitivní. Jediný oříšek v celé věci je šifrování komunikace se serverem Fin správy (který zatím neexistuje

- práskne tě ten platící
- přijdou na to při kontrole ze strany FÚ (pokud bude), budeš-li mít v účetnictví záznam o takové platbě, třeba jako úhradu faktury v hotovosti.

Pokud bude dohoda mezi kupujícím a prodávajícím o prodeji (zboží/služeb) načerno, nemají šanci. Stejně jako dnes.

1. zakaznik se s prodejcem domluvi a platba probehne na ruku bez nejakeho DPH, tento pripad EET neresi.

Nějak to nechápu. Já jako zákazník koupím zboží od prodejce, zaplatím bez DPH a bez dokladu. Tohle je mi jasné. Ale to by i ten prodejce musel nakoupit bez dokladů, a před nim všichni až k výrobci nebo dovozci. A pokud by byl výrobce česká firma, tak i ten výrobce by musel nakoupit suroviny/komponenty bez dokladů atd.

Teď se už běžně děje to, že montážní firma nakupuje materiál. Pokud je zakázka pro další firmu (nebo člověk potřebuje doklad třeba na hypotéku), tak se vše provede s doklady tak, jak má být. Jestliže je ale koncový zákazník "obyčejný" člověk, který žádný doklad nepotřebuje a je rád, že ušetří daň, tak mu to zařízení firma dodá bez dokladu a daň neodvede.

V případě, že to budou třeba radiátory, tak by se velmi snadno zjistilo, že firma za rok nakoupila 100 radiátorů, vyfakturovala ale montáž jen 30 radiátorů. Z toho jasně vyplývá, že zbylých 70 radiátorů by mělo být na skladě. Jenže sklad je prázdný - všech 70 radiátorů bylo prodáno/namontováno domkařům bez dokladů...

Za radiátor si dosaďte TV/trámy/klimatizace/pneumatiky apod. Finančák by to zjistit mohl velmi snadno, kdyby chtěl (a měl na to kapacity).

Tohle taky vypadá dobře:
EET bez tisku účtenek. Obchodníkům postačí mobil a trhací bloček

Stánkaři, kteří své zboží vyrážejí prodávat jen pár měsíců v roce, si nebudou muset pořizovat speciální pokladnu s tiskárnou. Bude jim stačit chytrý mobil a trhací kasa bloček.
Do telefonu si zdarma stáhnou aplikaci a funkci odesílání účtenek do EET si zapnou jen ty měsíce v roce, kdy ji budou potřebovat.
Evidence tržeb probíhá tak, že obchodník do aplikace v mobilu naťuká částku za transakci, odklikne výši DPH a tyto informace odešle na finanční správu. Pokladna mu ukáže číslo transakce a podle toho obchodník odtrhne z bločku lístek a dá ho zákazníkovi.

Naprosto nevyhovující mému zadání.

Chybí jim tam prostě software do PC (Windows). Internet je, nějaká připojená tiskárna taky, tak stačí jednoduchý prográmek, který při hotovostní platbě klientem odešlu na FÚ.

Samozřejmě žádný paušál, maximálně jednorázová platba.

Mám čas ještě rok a půl, třeba to do té doby zkrachuje ]:)
Nějaký soft mám vyhlédnutý, ale zatím jsem se tomu neměl čas více věnovat.

No vida! Pěkné vlaštovky. Zkoušel jsem první možnost a řekl bych, že to právě těm, kteří přijímají hotovost příležitostně, bude stačit. Celá činnost v programu spočívá v: F2 - Tržba celkem - suma - OK - F9. Účtenku to odešle na server MFČR a vytiskne (samozřejmě včetně povinných údajů).

Druhá možnost se mi jeví jako lepší v tom, že mohu editovat pořád jednu položku a ukládat a odesílat jako nový doklad, což v prvním případě nelze a musíte pokaždé vypsat nový doklad. V první možnosti odesílá pouze sumu celkem, v druhé možnosti lze účtenku vydávat jako příjmový doklad.

Promiň L-Core že využiji tvoje vlákno, ale mám ohledně EET dotaz. Pokud tady někdo ví odpověď, tak děkuji.

Pokud se svými zákazníky dohodnu, že mi zaplatí za provedenou službu bankovním převodem (nikoli kartou), tak EET zprovozňovat nemusím? (cca 30 lidí za rok) Prostě hotovost přijímat nebudu, pošlou mi peníze za provedenou službu na účet (převodem). (Tím myslím, že ji opravdu nepřijmu, ne že to jenom budu říkat. Zákazníci jsou dlouholetí a solventní. Všichni účet v bance mají. Uhradí mi tedy fakturu.)

Nebo to rozděleno podle živností? (Já mám živnost volnou.) A kdo má třeba tu nebo onu živnost, tak EET musí mít, i kdyby s hotovostí zrovna nepracoval a vystavoval jenom faktury? (Zákon ohledně toho už je hotov, nebo se teprve uvidí.) Děkuji.

Fiket viz výše nefunguje.
Stáhl jsem aplikaci do mobilu EET+ a jsem zvědavý jak bude fungovat.
V diskuzi se píše, že musím požádat do každého mobilu o jiný certifikát. Opět se projdu na FÚ abych se zeptal. Do mobilu manželky už mi stejný certifikát nefungoval, tak to tak asi bude. Mám ubytování a občas jdu ubytovat já, manželka, syn, uklízečka a nebo někdo další z rodiny, kdo je nejblíž a není v práci. Každý si nemůže dovolit zaplatit dvě recepční, které by to měly na starosti (ubytovávají se od 8 do 23 hodin, tak by asi jedna nestačila).
Jsem zvědavej jak se budou tvářit až požádám o 20 certifikátů :-)

Nemám, hotel/hospodu ani v nejbližší době neplánuji navštívit :-)

Uvidím, jak k cenám přistoupí místní (v nárůst cena ale nevěřím); líbí se mi hlody některých v TV/médiích, že musí kvůli EET zdražit o desítky procent. Z jejich hlediska je to velmi nerozumné veřejné prezentování - ale co, je to jejich věc, každý sám strůjcem svého štěstí, státní správa má oči všude. Je to stejné, jako když slepice dá na FB své intimní fotky a pak se diví, že to různě koluje.

Jo, chápu je. I jejich nasr… nakakanost. Ale žrát jim to nebudu.

Já plně doporučuji eet-pos.cz, koupil jsem si to a je to jednoduchá rychlá aplikace, která umí, co člověk potřebuje. Nainstalujete si to do vlastního mobilu nebo tabletu a jedete. Já jsem naprosto spokojený. Připadá mi to jako klasická pokladna, kterou mám u sebe v tabletu, prostě dobrý!