Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dálkové studium.

Zdravím,je mi 21 let a zvažuji že přejdu z druhého ročníku nástavby na dálkové studium prodloužil bych si to sice jen o rok ovšem svou hloupostí jsem si to zavinil sám a vím že na další rok denního studia není čas a je čas vydělávat.

Jaké jsou následky toho když zletilý, ale ještě né šestadvacetiletý kluk přejde na dálkové studium.
Začal bych pracovat to je jasné. Ale musel bych začít něco platit ? I v případě kdybych nedělal na HPP, ale třeba jen jako brigádník ?
Sociální, zdravotní nebo něco podobného ?

Někde jsem něco málo četl o tom že bych neměl překročit 4 tisíce za měsíc (ale to neplatí asi na dálkové studium)?

Povinné je jenom zdravotní pojištění (minimálně 1.337 Kč měsíčně).
Z DPP s odměnou nad 10.000 Kč a z DPČ s odměnou od 2.500 Kč měsíčně
odvádí zdravotní i sociální pojištění zaměstnavatel.

Pozor ale, abyste z DPČ neodvedl téměř všechno (zaměstnavatel musí
zdravotní pojištění dopočíst a odvést minimálně ve výši odpovídající
minimální mzdě).