Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezuroční období

Dobrý den, rád bych si vzal foťák na splátky od společnosti Essox, ale nechápu jak funguje to bezuroční období. To dám treba přímou platbu 8000 tisíc. Půjčím si od nich 11 000, spátky mi to vypocitá 1000kc měsíčně na 15 mesicu. Takže preplatim 4000. Nastavím bezuroční období na 6. mesic. Takže to když splatim daný zbytek do těch 11 tis. mám to bez úroků?
Děkuji za objasneni.

Ano, máš to bez úroků do 6 měsíců. Je třeba vidět přesnou formulaci smlouvy, nejlépe, aby tam bylo uvedeno RPSN 0,00% bez žádných skrytých poplatků. Poskytovatel půjčky není jediným subjektem na trhu a vytvořil pro někoho zajímavý úvěr tím, že si spotřebitel myslí, že to do lhůty zaplatí, ale protistrana spekuluje s tím, že to nesplatí a půjde úvěr do úroků, nebo ještě v lepším případě nesplácí a úvěr se navyšuje o penále a další úroky navíc.