Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podnikatelský príspevek

Dobrý den, chci zacit podnikat, jednalo by se o velkoobchod se zivymi zviraty, tudiz import/export.

Jenze co jsem se vsude docetl tak jsem zjistil ze prispevek na start podnikani dostane pouze clovek ktery je evidovany 3 nebo déle mesícu na UP, bohuzel ja jsem momentalne jeste pracujici, tudiz nemam narok na zadny prispevek? Podnikat planuji na Slovensku, presneji Trenciansky kraj.

Dekuji za vasi ochotu a cas.

Buď to myslíš vážně a máš nějakej podnikatelskej plán, rozpočet atd, v tom případě si vem standardní podnikatelskej úvěr (třeba s odkladem splátek). Nebo se na to raději vykašli nebo to bude stát jen mnoho zvířat život a ty se brzo utopíš v exekucích. Ono to není jen o tom něco dovézt a za celkové náklady + marži prodat. To jsi sakra na omylu a velice naivní.
A začínat s tím, že ti někdo něco dá? To máš teda hezky našlápnuto na nadělání si dluhů, který budeš splácet až do smrti.

Uro: Ano podnikatelský plán, rozpočty, podnikatelský záměr, atd... mám vše už vypracované, jde o to, že jsem se dozvěděl, že, pracák dává i nějaký START money, tak proč to nevyužít, ale jak teď o tom čtu více, tak je to pěkná hovadina ;)

Každopádně ten podnikatelský uvěr je asi to nejlepší, zítra zajdu do banky a uvidíme co se s tím dá dělat.

Nemyslel jsem to tak, že něco dostanu zadarmo, to v žádném případě.

Co se týká příspěvku od pracáku, tak na to moc nespoléhej. Domnívám se, že pokud hodláš podnikat na SK, nemáš šanci. Krom toho tyto částky na podnikání jsou v desítkách tisíc a navíc rozpočty pracáků na tuto podporu jsou různá dle krajů či okresů a např. v středočeským je ten rozpočet kompletně "vytunelován". Nejlépší bude se poptat na "svém" pracáku.

Než začneš hledat jakýkoliv finanční zdroj, udělej si již zmíněný byznys plán, finanční plán, swotku, analýzy konkurence, trhu atd, protože bez toho ti nikdo nic nedá. Celkem podrobné info o struktuře byznys plánu najdeš třeba na nápadroku.cz. Další zajímavé informace najdeš na stránkách czechinvestu, kde jsou i volně ke stažení zajímavé booky.

Jinak se chystá (léto) v rámci OPPI tzv. Seed Fond pro začínající podnikatele, který slibuje až 100% potřebné investice na podnikání. Samozřejmě můžeš využít byznys angels, ale s nima to je o nervy, arogantní blbečkové (většina), co chtějí globální projekt popsaný v teaseru na jednu A4 a pokud nemáš sociální kapitál a nevrazíš do podnikání i své prostředky, těžko ti někdo uvěří.
Až budeš mít veškerej matroš hotovej, můžeš zkusit i OPPI CzechEkoSystem (ikdyž mám pocit, že pro tvoje odvětví není podpora v rámci tohoto programu) - ten umožní profesionalizovat celý záměr, poradenské služby a 80% dotaci na externí poradenské služby.

Nedodal si žádné informace, kolik potřebuješ, kolik máš, co už máš hotový atd. Další milión otázek ti položí i na pracáku, inspiraci najdeš třeba na napadroku.cz.

Já jsem to pochopil jako příspěvěk na společenský užitečné pracovní místo a následný překlenovací příspěvek, ale s tím jako jedna osoba bych neoperoval, je to chráněné místo, předem musíš být nezaměstnaný a podobně. Toto je menší peklo z oblasti nástrojů aktivní sociální politiky a jednání s úřadem práce.

Ked som pred 11 rokmi zacinal podnikat tiez som ziadal o prispevok na UP. Po velkom boji som ho nakoniec aj dostal. Velky boj to bol preto, ze som narazil na tupych uradnikov.
V skratke...pribeh sa sice udial pred 11 rokmi a na SK, ale sme si velmi podobni, mame podobne pravidla, takze tipujem, ze to nebude ine ani teraz a ani v CR.
V prvom rade odporucam komunikovat s ludmi z prislusneho ministerstva, pretoze uradnici na UP su lenive svine. Ide totizto o to, ze som po skonceni VS siel na urad a ako zacinajuci podnikatel poziadal o dotaciu. Vtedy a ani teraz na dotaciu nie je pravny narok, takze si ju mohol, ale aj nemusel dostat.
Samozrejme, ze ma poslala prislusna pracovnicka do dza, ze som neni dlhodobo nezamestnany a ze tym padom nemam narok. Nastastie som uz par mesiacov predtym komunikoval s prislusnym ministerstvom a vedel som, ze to nie je pravda. Nicmenej som nic nevyhadal, takze ked ma teta, co o tom rozhodovala poslala do plynu siel som priamo za riaditelom UP. Bol to prijemny pan (neskor ho bohuzial zavreli za branie uplatkov;o)), s ktorym som si prijemne pokecal a slubil, ze sa na to pozrie. Slub dodrzal a pri dalsej navsteve som mohol odovzdat ziadost spolu s podnikatelskym planom. Pan riaditel asi spravil vietor, pretoze zrazu som sa citil na urade ako milionar, pretoze ma vsetci pracovnici UP vitali ako vazeneho hosta a tak sa ku mne aj spravali. Dokonca mi poradili, ze tento kvartal nemaju peniaze uz a moja ziadost by automaticky prepadla a nech si podam ziadost az o mesiac, aby sa posudzovala v dalsom kvartali. Ked som im daval podnikatelsky plan (hrebenova vazba, 40 stran, poctive analyzy presne tak ako nas v skole ucili) a videl tu hrbu podobnych planov napisanych rukou na jednu A4 bol som plny optimizmu, ze dostanem plnych 200k, pretoze to ostatne bol evidentne odpad. Bohuzial dostali asi vsetci, videl som neskor zoznam, dostal som sice 60k (najhorsi dostali 40k), co bolo najviac zo vsetkych, ale UP sa alibisticky rozhodol podporit aj perom pisanych na jednej A4. Takze trosku sklamanie.
Inak predtym som si presiel vsetko, co stat poskytoval, investicnu a rozvoju banku, narodnu agenturu pre rozvoj maleho a stredneho podnikania, podnikatelske inkubatory (na uver chceli rucit nehnutelnostou a urok bol vyssi ako v komercnej banke...lol), dokonca aj biznis angels, ale ti boli v tej dobe len zahranicni a nejaky mikroprojekt z SK ich moc nezaujimal.
Takze v skratke...na dotaciu anrok nemas, ale podmienky udelenia si prestuduj radsej z oficialnych zdrojov ministerstva a neposliehaj sa na to, co ti poviem uradnik na UP, pre ktoreho si len obycajna stranka.