Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dluhopisy ze zápornou úrokovou sazbou

Zdravím,

chci se zeptat na jednu věc. Není to sice přímo forex, ale je to taky o obchodování. Vyplatí se intevestorům intestovat do dluhopisů ze zápornou úrokovou sazbou? Na jednom webu jsem se dočetl, že jeden z důvodů může mýt tento:
Díky současnému deflačnímu prostředí investoři, kteří nakupují dluhopisy se záporným výnosem očekávají, že výnosy klesnou ještě více a oni na této investici vydělají. (http://www.kurzy.cz/zpravy/378782-pochopeni-zaporn ych-urokovych-sazeb-evropskych-centralnich-bank/)

Ale pořád nemohu toto souvětí nějak pochopit. Může mi to prosím někdo vysvětlit?

Předem děkuji za odpovědi

loading...

Jediné racionální zdůvodnění, z těch, co tam jsou uvedeny, je toto:
"Alokační strategie – Od některých institucionálních investorů je požadováno, aby ve svém portfoliu drželi dluhopisy – zejména investoři, kteří se specializují na investice, které zabezpečují fixní příjem např. dluhopisové podílové fondy – tito investoři musí pokračovat v investování do dluhopisů se záporným výnosem za účelem dodržení této alokační strategie"

A když se předpokládá, že budou v budoucnu vydávány dluhopisy s ještě většími zápornými úroky, je pro tyto fondy lepší nakoupit více takových dluhopisů už nyní.

A vydělat se na nich dá tak, že "spekulant", nakoupí hodně takovýchto dluhopisů s malým záporným úrokem a jeho předpoklad je takový, že v dalších letech budou nově vydávané dluhopisy mít daleko větší záporný úrok, a on prodá "ziskově" fondům ty sé dluhopisy s malým záporným úrokem, protože ty fondy prostě nějaké dluhopisy nakoupit musí, kvůli požadavkům na alokaci portfolia a bude pro ně výhodnější odkoupit od takového spekulanta dráže dluhopisy s malým záporným úrokem, než nakoupit levně, nově vydané dluhopisy s velkým záporným úrokem.

Pro nikoho, kdo může mít své peníze třeba v hotovosti v krabici, není výhodné dluhopisy se záporným úrokem nakoupit.

Proto také nikdy, dokud bude fungovat měna i v hotovosti, nebudou zavedeny záporné úroky na vkladech fyzických osob atp.

Mimochodem, to, že budou vydávány dluhopisy se stále větším záporným úrokem, je zásadní důvod, proč si třeba na penzi nespořit "fondově".
Dlouhodobě jediné spolehlivé fondy, byť s menším výnosem, byly právě ty dluhopisové. Ty ovšem do budoucna nabízí jediné.....jistotu prodělku.
Je to důkaz toho, že současné vládní garnitury:
1) jsou absolutně neschopní hlupáci
nebo za
2)jsou všehoschopní hajzlové

Každý ať si vybere.

Je stále větší tlak na penzijnáí reformu, kdy v podstatě chtějí pracujícímu člověku přikázat, odvádět část výdělku do nějaké formy penzijního fondu, který tedy v nejlepším případě bude vložené peníze jen mírně znehodnocovat....v horším případě znehodnocovta podstatně.
Námitka, že fondy mohou investovat i jinak...do akcií atp. je o ničem, protože investování penzijních fondů bylo vždy dlouhodobě opatrné, investice do akcií budou i v budoucnu spíše hodně riskantní....

Vypadá to tak, že nakonec se všichni vrátíme "zpět na stromy", do časů našich prarodičů a jediné jisté peníze budou ty, uložené "doma v krabici".