Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozastavení podnikání

Dobrý den,

jsem OSVČ vedlejší, v důchodu,pracuji na živ.list -zpracování účetnictví a daňové evidence.
Nyní zpracovávám jen jednu firmu ale platí mi jen malou částku, uvažuji o pozastavení podnikání a můj dotaz zní: můžu pracovat na DPP ve svém oboru? Děkuji.

Určitě, a ta firma by neměla být proti, když nebude muset platit socko/zdravko ani daň (do 10 tisíc měsíčně, do 300 hodin ročně) za předpokladu podepsání Prohlášení.

Na druhé straně: 60% paušální výdaje, daň nula, socko nula, něco málo zdravko*, třeba se objeví další kšeft..

-----
* z 1000 tržby je zisk 400, základem pro zdravko je polovina, tedy 200. Z toho 13,5%, tedy 27 korun. Skutečný zisk 1000 - 27 = 973 (pomíjím nějakou drobnou režii)

Dobrý den,

možná jsem to nesprávně uvedla, ale já jsem osoba samostatně výdělečně činná ale jelikož jsem již v důchodu tak vedlejší OSVČ.¨
Proto jsem se ptala, zda když si pozastavím podnikání, můžu pracovat na dohodu o provedení práce ve svém oboru vedení účetnictví a daňové evidence.
Děkuji.