Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dalo by se vydělat na svém těle?

Ahoj všem, co myslíte, dalo by se nějak vydělat tím, že by člověk prodal své tělo? Samozřejmě myslím až po smrti, že by mi někdo za živa zaplatil a po smrti by třeba ze mně mohli udělat kostru do biologického kabinetu, nebo použít orgány na transplantace apod. Nebo třeba by ze mně mohli udělat něco takovéhohle:
www.denik.cz/ostatni_kultura/bodies-v-brne-zustano u-do-ledna-vystavu-uz-videlo-70-000-lidi-20141113- 31nu.html
A nevíte, jak jsou třeba odhadci nemovitostí, kdo by dokázal nějak objektivně odhadnout cenu mého těla? Díky všem za rady Danny

Dalo by se vydělat na svém těle?

Určitě ano,pronajmi ho nějaké organizaci,ať ho použije na práci a oni za to budou platit.

odhadci nemovitostí, kdo by dokázal nějak objektivně odhadnout cenu mého těla?

-třeba kopání krumpáčem 200 Kč/hodinu? x počet hodin,co to tělo vydrží=cena těla.

Další možnost je třeba dělat gigola,to sype i víc.

To vím taky:)
Ale to pro mně není, tak sem přemýšlel jestli neexistuje nějaký lepší způsob jak sám sebe zpeněžit. Máme tržní společnost, tak nový know-how by mohli zákazníci ocenit ne?
Když třeba někdo se živí dárcovstvím krve, kostní dřeně nebo i orgánů (ale to jde zase asi jen jednou), tak by to mohlo jít i posmrtně ne?
A co třeba dárcovství krve? Myslíte že by z toho mohlo být slušné živobytí? Třeba jednou za měsíc se nechat vysát by mohlo být lepší než celý měsíc makat... Teda podle toho kolik stojí litr krve. To sem taky nikde nenašel.

Za odběr krve dva tisíce
Vydělat lze i na dárcovství krve. V tomto případě však peníze nejsou vypláceny přímo, ale krevní odběr je využíván pro odečet z daní. Za jeden odběr jsou bezpříspěvkovým dárcům ze zákona odečteny dva tisíce korun z daňového základu.
Peníze dostanou zpětně za předešlý rok poté, co potvrzení o odběru odevzdají na finančním úřadu společně s daňovým přiznáním.

Jelikož Ty ale zřejmě ještě ani nepracuješ a Tvým jediným zájmem je jak rozprodat své tělo,tak na tom nic nevyděláš.

Darováním krevní plasmy či spermatu lze vydělat tisíce korun -ta druhá možnost by Tě mohla i bavit,ovšem nedoporučuji to vzhledem k prznění českého národa množením takovýchto jedinců.:-)

2000 Kč z daňového základu? To znamená že v praxi vlastně dostanu jen asi 20% z toho, jestli to chápu dobře? Kdo by za takovej pakatel dával něco tak cenného? :D
A to dávají pořád stejně? Bez ohledu nato jak kvalitní krev člověk má? Některé krevní skupiny jsou přece cennější než jiné. A jak to jde dohromady s tržní ekonomikou? To ta cena na světových trzích nekolísá, podle toho jaká je skutečná spotřeba? Na netu se dají najít třeba ceny ropy, zlata, stříbra atd. a ty kolísají podle světové finanční situace. Tak jaktože krev ne?

Tady se vylozene hledaji zpusoby jak nepracovat. Kazdej bychom chteli mit penize jen tak za nic, za to ze jsme, nebo za darovani krve...bojim se, ze kdyby existoval lehky zpusob, nechodili bychom do prace jak volove a hlavne bychom o tom stejne nikomu nerikali :D

Nejrealnejsi bude pro tebe stat se prostitutem :)

To je škoda... A co třeba když se medici učí pitvat? To za to člověku nic nedají že si jim dá své tělo?
Mně to napadlo, že mně nějakej chlápek v hospodě říkal, že za ním přišel prý takovej divnej týpek, a nabídl mu že od něj koupí flašku krve za 5000Kč. Prý to potřebuje na nějaké výzkumy, ale on říkal že si to nejspíš přidává do jitrnic:) Škoda že takových není víc.
Nebo kdyby nějakej ujetej milionář chtěl mít doma pravou kostru na ozdobu, tak by taky mohl slušně zaplatit ne?

Pokud chceš někde stát soukromě jako kostra,legálně to nepůjde.Tak si najdi toho milionáře,nech si zaplatit a pak se v dohodnutém termínu nech utratit a tajně vypreparovat.Možná když se ožereš a usneš v mraveništi,budeš to mít zadarmo a on jen pak "náhodou" najde lidskou kostru.:-D

Kdybyste měli pocit, že tělo můžete prodat, mýlíte se. "Jde výhradně o dárcovství,

Darováním těla nevyděláte

Darovat po smrti své tělo pro vědecké účely chce čím dál víc lidí. Na ostravské lékařské fakultě se loni z tohoto důvodu přihlásilo pět set zájemců.Takže materiálu mají zadarmo dost.

darování těla na vědecké účely

Ale nějaké možnosti tu jsou:
Darujte části svého těla a můžete si přijít na slušné peníze. Otázkou je: přežijete?

To je zajímavý. Takže nejlepší by bylo prodávat sperma v Německu:)
A myslíte že tam u toho člověku nějaká pěkná sestřička pomůže?
Ani ledvina se nedá prodat legálně? To se nedivím že pak spousta lidí čeká až se najde dárce a třeba se nedočkají.
A proč nefunguje v téhle oblasti kapitalistický trh? Vždyť třeba ledvina by pro někoho mohla mít dost velkou cenu?

Jsi blb nebo jen provokuješ.Buď rád,že máš svoje tělo celé a zdravé.
Prodáš někde tajně jednu ledvinu,druhá pak vypoví službu,dárce na transplantaci nenajdeš,takže sám skončíš na dialýze.Pak se to prozradí,odsoudí tě za nelegální obchod a tu dialýzu budeš dostávat na Pankráci bez nutnosti na ni docházet.:-)

mně nějakej chlápek v hospodě říkal, že za ním přišel prý takovej divnej týpek, a nabídl mu že od něj koupí flašku krve za 5000Kč. Prý to potřebuje na nějaké výzkumy, ale on říkal že si to nejspíš přidává do jitrnic:)

-tak to zkus taky,ovšem do jitrnic se krev nedává a do jelit si lze koupit krev mnohem levněji na jatkách z jiného vola.

Zaplatit si tělo, by se jim absolutně nevyplatilo. Koupil by sis ode mě sušenku? Za půl století bych ti ji dal, sice netušíš, co se s ní stane, ale teď potřebuju peníze i sušenku já.
Vydělat se na těle moc nedá, když ho mají všichni, tak kdybys měl dvě hlavy a tři ruce, to by si tě možná koupil cirkus. Kdysi jsem slyšel, že někdo prodal prostor na svém těle k reklamě, firma si na něj za poplatek nechala vytetovat svoje logo, myslím, že je měl zezadu na hlavě s tím, že kdyby přestali platit, nechá ho zarůst.

Můžeš si třeba vyholit hlavu a nechat potetovat reklamami. Třeba se někdo (firma?) najde, který ti za ni zaplatí.

S výdělkem z prodeje orgánů příliš nepočítej, prodej probíhá poněkud jinak :-) Můžeš naštudovat "Lovci orgánů" od Thomase Gordona či shlédnout kultovní film Fleisch (1979)